Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal dyskowy: diody Zenera 2V7 czy konieczne?

02 Gru 2010 19:10 1479 3
  • Poziom 28  
    Cześć.
    Chcę poradzić się odnośnie terminala dyskowego, opisanego w tym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic872300.html
    Czy diody Zenera są tam w ogóle potrzebne? Jak to jest dokładnie z poziomem napięć sygnałów TTL w dyskach twardych? Czy czasami 2,7V to nie napięcie zasilania układów, a sygnały TTL są na poziomie 3 lub 5V?
  • Poziom 43  
    A co za problem wlutować te dwie diody?
  • Poziom 31  
    Witam!
    Budowałem sam sobie kiedyś taki interfejs i Seagate 750 GB (nie pamiętam dokładnie który model - ratowałem znajomemu padnięcie SA) z wlutowanymi zenerkami nie chciał się komunikować - dopiero bezpośrednie połączenie Rx i Tx do nóżek MAX232 załatwiło problem.
  • Poziom 28  
    huluk napisał:
    Witam!
    Budowałem sam sobie kiedyś taki interfejs i Seagate 750 GB (nie pamiętam dokładnie który model - ratowałem znajomemu padnięcie SA) z wlutowanymi zenerkami nie chciał się komunikować - dopiero bezpośrednie połączenie Rx i Tx do nóżek MAX232 załatwiło problem.

Mi ten interface bezproblemowo współpracował zarówno bez, jak i z diodami Zenera. W moim przypadku były to dyski: 160GB model ‎160815A oraz dość stary 4,3GB firmy Samsung.
    Czy nie można sprawdzić w jakiejś dokumentacji, jak to dokładnie jest z poziomem napięć owych sygnałów TTL? Gdzie szukać?