Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żródło baterii 9V stosowanych w projektach

huluk 02 Gru 2010 20:08 978 2
  • #1 02 Gru 2010 20:08
    huluk
    Poziom 30  

Witam!
    Chciałbym wszystkim forumowiczom polecić źródło zaopatrywania się w baterie 9V które częstą są używane w różnych projektach po fazie testów na zasilaczach stacjonarnych bądź elektronikom tworzącym efekty gitarowe itp.
    Często, za zwykłe "dziękuje" można dostać pakiet w/w baterii od akustyków pracujących przy spektaklach teatralnych bądź koncertach / galach. Chodzi o baterie z mikrofonów bezprzewodowych. Często są one tylko lekko rozładowane gdyż mikrofon pracował na scenie powiedzmy 10 minut, jednak (od kilku osób wiem, od których biorę takie lekko rozładowane baterie) iż "polityka" zawodowa akustyków zabrania im montowania po raz kolejny takiej baterii na następnym koncercie czy występie, są one przeznaczane "na śmietnik" mimo, iż powiedzmy pracowały kilkanaście sekund - kilka minut i mają jeszcze 90 - 95% pojemności. Oczywiście, zdarzają się wyeksploatowane, ale często korzystam z zaprzyjaźnionego źródła i w pakiecie, powiedzmy, 10 baterii tygodniowo, trafiają się 2 - 3 prawie "nówki", które spokojnie używam do zasilania mierników lub innych obwodów pracujących na 9V zasilania bateryjnego. Także polecam, jeśli ktoś z forumowiczów regularnie używa takich baterii - można udać się do najbliższego teatru bądź innej instytucji która używa mikrofonów bezprzewodowych, może to być całkiem przyzwoite źródło takich bateryjek.

0 2
  • #2 03 Gru 2010 17:30
    user.01
    Poziom 9  

Właśnie warto się zainteresowac tym że często wyrzucany jest sprzęt nie tylko z powodu zużycia a raczej z warunków eksploatacji, żaden z aktorów nie chciał by stracic głosu na scenie bo bateria padła. kiedys wyjąłem karton akumulatorów żelowych nówki, po naładowaniu trzymały pojemność na poziomie ok 70% fabrycznej, wyrzucone bo termin wazności się skończył.

0
  • #3 29 Sie 2017 14:39
    huluk
    Poziom 30  

Do starego tematu dodam - właśnie niedawno trafił mi się przypadek otrzymania gratis porcji bateryjek - całkiem dobre z punktu widzenia "amatora" jednak ponieważ był przeznaczone do sprzętu certyfikowanego z obostrzeniami co do różnych warunków i parametrów pracy w tym zasilania, jednym z wymogów był minimalny termin "przydatności do instalacji" baterii których te już nie spełniały (bodajże 3 lata w przód minimum). Bateryjki bezproblemowo zasilają u mnie domową stację meteo z dodatkowymi czujnikami.

0