Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor wybrać? 40-42 cale, cena około 2000 zł

klosiu123 02 Dec 2010 20:12 6815 11
    klosiu123
    Level 9  
    Witam.

Mam zamiar kupić telewizor, ale kompletnie nie wiem jaki wybrać, jest masa różnych sprzętów a ja się kompletnie nie znam i proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Stanisław2003
    Level 28  
    Taki , w którym podoba ci sie obraz,głos i ewentualne inne bajery.Reszta i tak jest kwestią szczęscia.Przeczytaj dokładnie warunki gwarancji cobyś się nie obudził z ręką w pewnym naczyniu jak dojdzie do awarii sprzętu.Obecnie gwarancji udziela się na długi okres ale polega to mniej więcej na tym,że jest gwarancja na 5 lat (po warunkiem,że telewizor się nie zpsuje w tym czasie!!)

I wbrew pozorom czasem to wcale nie jest żartem....
    klosiu123
    Level 9  
    no ale gdy wszedłem do sklepu, to praktycznie co telewizor to inny obraz.. a tv tej samej firmy czym to jest spowodowane?
    Stanisław2003
    Level 28  
    Bierz taki,który Ci sie podoba i od strony odbioru obrazu i głosu oraz wyglądu i funkcjonalności.Rózne obrazy wynikaja między innymi z tego,że jeden jest ustawiony ciemniej inny jaśniej jeszcze inny głosniej jeszcze inny ciszej itd...
    klosiu123
    Level 9  
    a jeżeli byś miał polecić firmę to jaka? i ewentualnie może jakiś sprawdzony model?
    Stanisław2003
    Level 28  
    Niestety niczego nie polecam bo wszędzie może się trafić nieudany egzemplarz.Z bardziej znanych to Samsungi lub LG ale te ostatnie zle się naprawiają w razie awarii.Awarie dotyczą wszystkich ale nie sa zbyt częste i te kilka lat - 3 do 4 powinny wytrzymać.Na więcej czasu bym nie liczył bo dziś taka metoda produkowania jest aby sprzęt grał bez awarii ale nie przesadnie długo.Taka idioyczna metoda napędzania popytu nie tylko na tv zresztą...
    Stary1952
    Level 32  
    Stanisław2003 wrote:
    Z bardziej znanych to Samsungi

Też tak uważam , w tym przedziale cenowym Samsung będzie rozsądnym wyborem . Sam mam inny TV ( za dwa trzy lata będę zmieniał ) ale sporo moich znajomych ma właśnie takie i sobie bardzo chwali . :D
    klosiu123
    Level 9  
    a co wybrać? led,plazma cz lcd?
    User removed account
    Level 1  
    matej_mlody
    Level 15  
    Ja też planuje kupić taki telewizor i dziś odwiedziłem sklep RTV EURO AGD i do 2 tysięcy było tylko z 5 egzemplarzy, z których dwa miały 100 Hz. Facet mówił, żeby brać te 100Hz bo mają lepszą jakość obrazu i szybsze odświeżanie. Był taki Sony KDL-40EX401 40 cali za 1999 zł niby wszystko fajne 4 HDMI ale ma 50 Hz. Mój faworyt to LG 42LD550 ma on 42 cale, 3 HDMI i co najważniejsze 100 Hz pozatym ma ciekawą funkcje Wi-Fi Ready czyli, że możemy sobie obejrzeć film puszczony na kompie bez kabli. Tak przynajmniej mówił facet w sklepie. Tylko pobór mocy to 210 wat a to raczej sporo. Cena tego telewizora to 2200 zł. Chyba trzeba szukać dalej. Jaki pobór prądu jest rozsądny aby nie płacić ekstremalnych rachunków za prąd?
    User removed account
    Level 1  
    klosiu123
    Level 9  
    odległość od ekranu: 3 metry
    jak słońce świeci w pokoju: słońce świeci, ale są rolety więc zasłaniają promienie słoneczne
    Jak duży jest pokój: 4:3
    jaki masz obecnie telewizor, 21 cali Unimor "siesta II"
    jakie programy najczęściej oglądasz: wszystkie
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: pośrednio
    preferowana wielkość telewizora: 40 cali
    preferowana marka: samsung
    jakie urządzenia będą podłączone: dekoder,dvd, komputer, telefon
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: w 90 % telewizja, 10 % pozostałe urządzenia
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost.
    Czy ważne jest wifi: tak
    czy USB ma mieć czytanie filmów: tak
    jakimi złączami ? dekoder cyfrowego polsatu z funkcją HD
    jaki masz sygnał ?Cyfrowy Polsat
    ile programów HD: Około 5
    ma stać czy wisieć: stać
    jaka klasa cenowa: do 2500 zł