Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Flatron W2234S miga na biało

02 Dec 2010 20:27 5148 4
  • Level 12  
    Witam. Trafił do mnie uszkodzony LG Flatron W2234S. Nie wiadomo jak powstało uszkodzenie. Po podłączeniu kabla zasilającego i włączeniu monitora przyciskiem pojawia się biały ekran, po dwóch sekundach monitor się wyłącza na chwilke i ponownie pojawia się biłay ekran ale trochę jaśniejszy od poprzedniego, ponownie po 2 sekundach monitor się wyłącza na chwilke i pojawia się biały ekran jeszcze jaśniejszy od poprzedniego, po następnych 2 sekundach monitor się wyłącza na chwile i pojawia sie bialy ekran o jasności jak ten na początku i tak w kółko. Monitor można włączyć i wyłączyć bez problemu, podłączenie kabla sygnałowego nic nie zmienia. Po rozebraniu nie widać śladów zalania czy też ewidentnie uszkodzonych elementów. Ktoś ma jakiś pomysł?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Witam.
    Wyczytałem na forumie ,że trzeba wymienić kostkę flesza na nową - nie dawało mi spokoju dlaczego stosując programator spi flash mogę flesza zapisywać tylko zmieniając 1 na 0 , natomiast wszystkie próby skasowania czy zapisy ze zmianą 0 na 1 kończyły się niepowodzeniem. Dysponując kostką Pm25lv512 ze złomowanej karty graficznej poeskperymentowałem sobie i co się okazało (aha wykonałem spi programator z kością 74lv244 i przełącznikiem zasilania 5- 3,3 V) kasując kilkakrotnie tą kość przy zasilaniu 5V mogłem ją wykasować i później zapisać . Sprawdziłem programator na kości dip Mx25L8005 - tu kasowanie ( kilkukrotne ) i zapis powiódł się przy zasilaniu 3,3V . Wyjąłem flesza Mx25l1005 z płytki monitora ( flesz był ewidentnie częściowo wykasowany ) - kasowanie przy zasilaniu 3,3V nie powiodło się , nie mając nic do stracenia przełączyłem się na zasilanie 5V 4 - krotne kasowanie i mogłem załadować wsad zassany z elektrody (przy 3,3 blank test i programowanie). Odłączyłem zasilanie na 20 min weryfikacja i wsad trzyma . Jak zwykle mam mięszane odczucie co podzespołów dlaczego dip mx z biosu płyty komputerowej w pełni pracuje przy zasilaniu 3,3V a np smd z płyty monitora wymaga 5V ? I co najciekawsze smd wg noty katalogowej przy zasilaniu 5V powinien się odmeldować a tu zaczyna poprawnie pracować. No nic MOŻNA! skasować flash z magistralą spi w wykonaniu smd
  • Level 11  
    Kończąc temat muszę dodać ,że programowałem flesza korzystając z wsadu z linka https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8330544#8330544 ale po czasie kapnąłem się ,że ponieważ bufor spi flash nie ustawia się wg rozmiaru pamięci to wsad zapisał się w rozmiarze 4- krotnie większym i weryfikacja wykazywała błędy - ponieważ nie wiedziałem czy wsad nie zaśmiecił się skasowałem kilkukrotnie kostkę napięciem 5V , odblokowałem kostkę na bitach bl i spróbowałem ! zapisu i kasowania na 3,3V szok kość ożyła ,jeszcze tylko kilkukrotna weryfikacja ( po wyłączeniu spod zasilania ) , wlutowałem MX25L1005 do płytki i monitor śmiga (wsad z bazy wsadów) - tu mam prośbę do autora interfejsu do programatora - jak przeczyta- aby poprawił wielkość bufora dostosowując go do wielkości obsługiwanej pamięci . Zresztą jak porównałem wsady to ten z linka jest wielokrotnością tego z bazy. Na wszelki wypadek zalazłem w maritexie EN25f10 po 2,15 przy 10szt. I to by było tyle na ten temat .
  • Level 15  
    Witam, piszę bo może się komuś przydać.
    Ja dzisiaj również miałem ten model LG na serwisie.
    Objawy: dioda sygnalizująca włączenie świeciła cały czas od momentu podłączenia kabla zasilającego, nie dało się monitora wyłączyć, nie działały żadne przyciski. Po podłączeniu do komputera wyświetlał się jedynie napis "out of range 62.9 kHZ/120 Hz".
    Usterka: uszkodzony flash MX25L1005
    Naprawa: wymiana na nową kostkę MX25L1605 i zaprogramowanie wsadem z forum.
    Działa bezproblemowo.
    Pozdrawiam.