Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 B5 przygasające ksenony

02 Gru 2010 20:49 5824 4
  • Poziom 15  
    W moim audi a4 z 2000r wyposażonym w oryginalne lampy ksenonowe podczas hamowania, a w zasadzie chwilę po tym jak zwalniam pedał hamulca przygasają światła. Od tygodnia po pojawieniu się zimy przygasanie nasiliło się dwukrotnie. Oprócz hamowania występuje jeszcze w momencie kiedy podczas jazdy auto traci przyczepność i włącza się system ESP.

Zabawę rozpocząłem od podłączenia VAGa - niestety nic nie wykrył. Następnie sprawdziłem masy - również w porządku.
    Czasami po skończonym hamowaniu wydobywa się dźwięk z pod maski przypominający buczenie, trwa on kilka sekund i przestaje - jak by pompa się włączała. Wymieniłem pompę ABS i niestety bez rezultatu.

Do pompy doprowadziłem dodatkowy kabel masowy z akumulatora. Dzisiaj również taki przewód podłączyłem bezpośrednio do lamp.
    Niestety bez rezultatów.

Napięcie dochodzące do lamp to 14,3V
    napięcie dochodzące do pompy 13,7

niestety nie mam jak sprawdzić podczas podczas hamowania jakie jest napięcie.
    Sprawdziłem i wyczyściłem wszystkie złączki ,wtyczki w okolicy pompy i lamp.Sprawdzałem żarniki ksenonowe - są oryginalne PHILIPSA.
    Jedynie co mnie niepokoi to przetwornica na której oprócz daty prod. nie było żadnych informacji- zdjęcie poniżej

audi a4 B5 przygasające ksenony

proszę o pomoc....
  • Poziom 28  
    Witam co ma pompa do tego podlacz zasilanie do aku a nie do pompy a sterowanie wiadomo gdzie .Pozdrawiam.Ps nic dziwnego ze masz problem z ESP a piszczenie oznacza ze masz za niskie napiecie na przetwornicy.
  • Poziom 12  
    Witam

Mam identyczny problem jak kolega .Podczas hamowania w momencie kiedy włączy się ABS lub ESP gaśnie lewa lampa a dokładnie ksenon. Po paru sekundach żarówka znów świeci z tym ,że trochę niestabilnie.
    Jeśli kolega rozwiązał problem to proszę o wskazówki , bo nie mam zielonego pojęcia co to może być. Tak samo sprawdzałem błędy VAG i w sumie nic nie wykazało.
    Było parę błędów z napięciami (akumulator był do wymiany) , ale nic konkretnie od lamp. Kolejne badanie już z nowym akumulatorem nie wykazało żadnych błędów.

Aha zapomniałbym posiadam A4 B6.
  • Moderator na urlopie...
    Odepnij wtyczki od przetwornic WN i wyczyść piny, załóż, to samo z bezpiecznikami i to wszystko. Przyczyną są nie łączące porządnie połączenia wiązek, wtyczek i bezpieczników, a co konkretnie - sam poszukaj.
  • Poziom 12  
    Witam przeczyściłem złącze zgodnie z wskazówką i jak na razie wszystko śmiga .

Dzięki za odpowiedz