Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diody Schottkiego w inwerterze LCD - co robią?

02 Gru 2010 21:04 3343 1
  • Poziom 2  
    Witam,

na start powiem, że próbuję sterować inwerterem F3J opartym na scalaku MP1010BEF (matrycę z resztą wyciągnąłem z laptopa Asus F5N-0143, ale pewnie to nie jedyny model, w którym wykorzystano wymienione przeze mnie części). Jeżeli trafiłem na złe forum, to proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego.

Inwerter posiada 10 wejść, z czego 2 są zwarte i odpowiadają za Vin, kolejne 4 też są zwarte i odpowiadają GND, jeden to Test/Burst Dimming Mode, czyli jakieś cyfrowe sterowanie "mocą" podświetlenia jak domniemam, do tego oczywiście dochodzi ENABLE, oraz 2 tajemnicze piny, o które chciałbym was zapytać.

Powyższy rysunek przedstawia schemat inwertera (pobawiłem się trochę miernikiem). Kolorem czerwonym i fioletowym oznaczyłem (w programie gimp) dwa piny, których funkcji nie rozumiem. Tam, gdzie widać czarny kwadrat znajduje się jakiś mały czarny element, początkowo myślałem, że to tranzystor, ale teraz mam wątpliwości. Napisane jest na nim "12E". Po długich poszukiwaniach znalazłem coś takiego.
    Klik

nawet pasuje... nóżki rozłożone są identycznie. Tak więc mój pin 3 wchodził by do nóżki 2, a 7 połączony z 3 przez rezystor do nóżki 3.

Nie mam pojęcia za co odpowiadają te dwie diody? Czy ktoś z was się czegoś domyśla? Jakie napięcia podawać na piny 3,7? Liczę na wszelką pomoc.
    Jeżeli nie podałem jakiejś istotnej informacji, to napiszcie.

Pozdrawiam