Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Galaxy 96 TDI - problem z podgrzewaną przednią szybą

lugua 02 Dec 2010 21:11 5709 4
 • #1
  lugua
  Level 10  
  Ford Galaxy 96 TDI - problem dotyczy przedniej podgrzewanej elektrycznie szyby. Gdy zakupiłem auto szyba działała bezproblemowo. Co prawda czas jej działania nie wystarczał na rozmrożenie całościowe i trzeba było pilnować by włączyć ponownie, ale w chwili obecnej nie widać efektów grzania po włączeniu przycisku. Kontrolka na kokpicie świeci działanie szyby, ale na samej szybie nie widać smużek rozmrożenia, odparowania jak dawniej a po dokładnym przyjrzeniu się jestem niemal na 100% pewny, że ona po prostu nie działa. Elektryczne ogrzewanie tylnej szyby działa bez zarzutu i po włączeniu niemal natychmiast widoczne są efekty ogrzewania czy odparowania szyby.
  Sprawdzałem wizualnie bezpieczniki w konsoli bezpieczników, ale te są OK. Sprawdzę miernikiem to będę miał 100% pewność. Być może to któryś z przekaźników, ale nie wiem, który to może być i jak go sprawdzić i tu liczyłbym na podpowiedź. Być może problem leży gdzie indziej, ale szczerze się p[przyznam, że poza bezpiecznikami i przekaźnikami nie mam pojęcia, od czego zacząć poszukiwania.

  Dodatkowy problem, jaki pojawił się to brak ogrzewania przedniego lewego fotela. Prawy działa jak należy lewy, kierowcy zimny. Być może ma to jakiś związek z ogrzewaniem przedniej szyby ??? Dodam, że tuż przed "utratą" ogrzewania fotela odczuwalne było przegrzewanie go w poszczególnych fragmentach siedliska fotela. Auto nie młode już, więc może jest to po prostu zużycie czasowe i być może uległy uszkodzeniu elementy grzejne zamontowane w fotelu, ale być może problem tkwi w jakimś ze sterowników za to odpowiedzialnym czy przekaźniku.

  Dziękuję za każde słowo rady, które może naprowadzić na rozwiązanie problemu...

  Jeśli ktoś miał podobny problemik i znalazł rozwiązanie liczę na pomoc!!!
 • #2
  PeteriDasia
  Level 10  
  Podepne sie pod temat u mnie sytuacja jest taka że jak jest zimno i auto zimne to podgrzewanie włącza się na 2 sekundy i wyłącza się natomiast jak sie auto zagrzeje to załacza się na dłużej ale i tak nie na tyle długo co powinno. Czy ktoś wie co to może być?
 • #3
  andrzej20001
  Level 43  
  Jakie masz napięcie na akumulatorze podczas pracy z włączoną szybą?
 • #4
  lugua
  Level 10  
  Powiem szczerze, że nie sprawdzałem ale aku jest nowy i nie okazuje oznak nie doładowania...
 • #5
  fiszi
  Level 10  
  Witam. Ford Galaxy 96 V6 2,8. U mnie za to szyba przednia rozgrzewa się w postaci pionowego centymetrowej szerokości paska i również brak ogrzewania fotela kierowcy (pasażera grzeje). Co więcej, jak odpalam przednią szybę to jednocześnie włącza się tylna i lusterka... ktoś tam grzebał i prawdopodobnie przepiął kabelki pod jeden przycisk. Muszę sprawdzić, dopiero co go kupiłem.
  Ale co do szyby przedniej i fotela to chętnie posłucham.