Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop nawigacja gps co wybrać

smigas 02 Dec 2010 21:26 9993 11
    smigas
    Level 12  
    Witam mam problem .
    Poszukuje modułu gps do laptopa<netbooka> asus 1215n ma on system operacyjny win 7 home premium

Problem polega na tym iż nie wiem jaki modół nawigacji będzie najlepszy ?
    i nie wiem jaki jakie oprogramowanie zastosować głównie potrzebuje mapę mazur do off_road najlepiej aby była dosyć dokładna??

słyszałem że dobry jest program o nazwie Mapfactor PC Navigator 6.4.21 Europe [PL] [DVD] [.iso]
    Freddy
    Level 43  
    smigas wrote:
    Witam mam problem .
    Poszukuje modułu gps do laptopa<netbooka> asus 1215n ma on system operacyjny win 7 home premium

Problem polega na tym iż nie wiem jaki modół nawigacji będzie najlepszy ?
    i nie wiem jaki jakie oprogramowanie zastosować głównie potrzebuje mapę mazur do off_road najlepiej aby była dosyć dokładna??

słyszałem że dobry jest program o nazwie Mapfactor PC Navigator 6.4.21 Europe [PL] [DVD] [.iso]

Kolego oprogramowanie sie kupuje, a nie ściąga.
    smigas
    Level 12  
    Sory wielkie za złe zrozumienie mojego posta nie mam zamiaru go ściągnąć podałem nazwę przykładowo jestem zainteresowany programami i szukam propozycji jak znajdę właściwy to kupię licencję.
    maryurz
    Level 11  
    Ja jako zewnętrzny moduł GPS do laptopa wykorzystałem moją starą Navię. W laptopie AM 6.6.2 i hula ;)
    Pontikos
    Level 38  
    A czy mozesz opisac sposob konfiguracji takiego zestawu?
    Czy konieczny jest np. dotyk? ;)
    Juras1844
    Level 14  
    Witam posiadam auto mapę z licencją powiem warto częste aktualizacje i mapa dość dokładna a jestem kierowcą ciężarówki także często szukam ulic w dużych miastach i nie jest źle.Odbiornik gps to sky traq venus dobrze widzi satelity czasem problem z gps na poziomie powyżej 1000 metrów w górach w gęstych lasach.Problem jaki miałem z samą anteną to była kolizja sterowników bo po podłączeniu anteny do usb działała jako myszka i otwierało się co chciało .Także płytkę ze sterownikami wysłałem do śmieci i pobrałem z neta nowe na dzień dzisiejszy jest super.Co do samej mapy to z dnia na dzień jest coraz lepsza a i sam możesz do nich wysłać uwagi co przy następnej aktualizacji jest poprawione .

Dodano po 5 [minuty]:

Przez rok aktualizujesz gratis po roku już za 79zł kupisz subskrycję na kolejny rok darmowych aktualizacji .Nie polecam naprawdę piratów nie jestem także z firmy automapa ale za pirackie chcą po 50zł. A aktualizacji w tym roku było chyba z 6 co już daje koszt od pirata 300zł. a orginał kosztuje na Polskę coś około 180zł. legal.
    Pontikos
    Level 38  
    Russa tez jest fajna, i takze w pewien sposob legalnie darmowa - mialem gdzies nawet do niej mapki zeglarskie i offroadowe na Mazury :) A w gory fajne mapki ma KaMap, tyle ze platne.
    smigas
    Level 12  
    Pontikos wrote:

Potrzebuje sam moduł najlepiej na blotooth nie musi być dotykowy wystarczy aby był w miare dokłądny i nie za drogi max 300zł i żeby współpracował z ww programem

Dodano po 3 [minuty]:

askr wrote:
    Jak chcesz do offroadu to ozi explorer i mapki topograficzne (sztabówki, 50K).

Można prosić o jakieś dokładniejsze info na temat gps mapek może jakieś linki do sklepów

Dodano po 3 [minuty]:

Pontikos wrote:
    Russa tez jest fajna, i takze w pewien sposob legalnie darmowa

Jakie mapy i jaki odbiornik gps bloototh do tego zestawu
    co to jest ta russa bardzo proszę o dokłądniejsze info
    Pontikos
    Level 38  
    Co do programow - czy masz problem z uzyciem Google? ;)
    Jesli chodzi o modul GPS via BT - to koszt ok 100zl - uzyj Allegro :)
    maryurz
    Level 11  
    Pontikos wrote:

Nie jest wymagany dotyk. Sama nawigacja służy jedynie jako odbiornik GPS, nic nie trzeba w niej konfigurować, także myślę, że jest to dobry sposób na wykorzystanie takiego urządzenia np. z uszkodzonym wyświetlaczem.
    Oczywiście korzystamy z mapy zainstalowanej w komputerze, nie w nawigacji ;)

Sam pomysł NIE jest mojego autorstwa.

Na przykładzie Laptop z Windows7 64 bit + Navia Nv47.
    Pod innymi systemami konfiguracja może się różnić.
    Zaopatrujemy się w:
    Emulator portów: com0com
    com0com-2.2.2.0-x64-fre – dla systemów 64 bit
    com0com-2.2.2.0-i386-fre – dla systemów 32 bit
    Program do komunikacji GPS z Laptopem: gps2com

Przed instalacją (dotyczy Windows Vista i Windows 7):

Klikamy: Uruchom -> CMD (w trybie Administratora !!!)
    Wpisujemy: bcdedit.exe
    Pokażą się dane systemu, następnie wpisujemy:
    bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

Instalujemy com0com, następnie:
    - uruchamiamy Menu Start -> Wszystkie programy -> com0com -> Setup
    - w okienkach po prawej zmieniamy CNCA0 na COM1 i CNCB0 na COM2
    (porty mogą być inne w zależności czy nie są zajęte przez system, w moim przypadku były to COM1 oraz COM2, możemy także wymusić przypisanie do tych akurat portów)
    - zaznaczamy dla COM1 "emulate baud rate" dla COM2 "enable buffet overrun"
    Potwierdzamy klikając przycisk „Apply”

Uruchamiamy program gps2com
    - klikamy na menu "Komunikacja" -> "Ustawienia" i ustawiamy porty:
    - wybieramy "Numer portu com w urządzeniu" i ustawiamy na taki z jakim
    w naszym urządzeniu działa GPS – u mnie jest to „7” (możemy to odczytać np. w AutoMapie)
    - wybieramy "Numer portu com na który mają zostać przekierowane dane" i
    ustawiamy na (w tym przykładzie) COM2 (2).
    - dodatkowo wskazujemy ścieżkę do pliku "setupc.exe" aplikacji com0com:
    (domyślnie win 64 bit: C:\Program Files (x86)\com0com\setupc.exe);

Podpinamy urządzenie do komputera. W gps2com klikamy menu Komunikacja -> Połącz (prawidłowe połączenie objawia się zielonymi ikonkami w gps2com) :)