Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative Zen Stone 1GB - popsuty? system przestał wykrywać

teneters 02 Dec 2010 21:47 1984 1
 • #1
  teneters
  Level 1  
  Witam. Posiadam ten odtwarzacz od około dwóch lat, parę miesięcy temu się popsuł, to go wrzuciłem do szuflady. Nie chciał się włączyć. Wczoraj go odgrzebałem i spróbowałem naprawić. Podłączyłem do komputera, który wykrył go jako pamięć przenośną, jednak nie mogłem jej otworzyć - wyskakiwał błąd. Podczas połączenia z komputerem dioda na odtwarzaczu świeciła na pomarańczowo - ponoć oznaka ładowania. Dłuższe ładowanie nic nie dało, po odłączeniu mp3 nadal nie chciało się włączyć przyciskiem. Postanowiłem sformatować - z poziomu Mojego Komputera się nie dało, więc znalazłem jakiś program do upgrade'owania softu. Z tego też nic nie wyszło, bo po rozpoczęciu formatowania pokazywał się błąd "Przekroczono limit czasu semafora". Próbowałem tak kilkukrotnie, za każdym razem po tym błędzie dioda na mp3 gasła, komputer przestał znajdować sprzęt. Po ponownym uruchomieniu PC działało ponownie. Jednak za którymś razem przestało, żaden komputer już odtwarzacza nie wykrywa.
  Jeśli odtwarzacz jest i tak skazany na śmietnik, mogę spróbować zamienić mu baterię - na oryginalnej jest napisane 3,7V; 140 mAh, a ja posiadam 3,7V z 50mAh. Czy to może w czymś pomóc?
 • #2
  Dominus7000
  Level 12  
  Pomóc może pomoże ale zwróć uwagę na pojemności obu akumulatorków. Ten twój będzie o wiele krócej działać. Nie zaszkodzi spróbować a tym bardziej jeżeli innego wyjścia z sytuacji nie ma. Poszukaj jeszcze na obudowie odtwarzacza małego otworku RESET.