Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 03r. 1.6 16v - Gaśnie po odpaleniu.

02 Gru 2010 22:25 24497 9
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem, który można powiedzieć, że trwa od zakupu tego auta.

A dokładniej po odpaleniu auta, auto chodzi około 5 sek. do 10 i samoczynnie gaśnie lub gdy chcę ruszyć albo, gdy nacisnę sprzęgło... I to nie ważnie czy na silniku zimnym czy ciepłym. Jednak, gdy przytrzymam nogę na gazie (na wolnych obrotach) jakieś 10 sek. to auto chodzi normalnie.. Jednak znowu następnym razem dzieje się to samo, (gdy ponownie chcę odpalić)

W serwisie byłem z tym juz kilka razy, powiedzieli mi, że to czujnik koła zamachowego, więc Ok wymieniłem, chodził 2 dni normalnie później znowu problem wrócił, wróciłem do serwisu powiedzieli, że trzeba przeczyścić przepustnice (wtrysk oleju) ok przeczyścili, 3 dni normalnie chodził jednak później znowu zaczynało się to samo pierw od razu gasł, i wydawał dziwne dźwięki podczas odpalania. Aż w końcu wrócił problem ten powyższy. Czytałem fora różne o tym, wyczytałem, że jest to wada produkcyjna tego silnika 1.6 16v, ale nikt nie napisał jak się pozbyć tego problemu, a wymienianie wszystkiego na oślep jest bezsensu. Ostatni dużo mnie kosztowało to auto, bo wydałem na niego 3500 zł, wymieniłem w nim prawie polowe rzeczy wahacze, hamulce, poduszkę silnikowo czujniki różnego rodzaju, zawieszenie itp. itd. I juz nie wiem, co mam robić by ten złom chodził, jako tako normalnie by wsiąść i jechać załatwić jakąś sprawę.

PS. Komputer wykrył na początku tylko ten czujnik kola zamachowego i wtrysk, po wymienieniu tego nic nie wykrywa a problem dalej jest.

Proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dziwny dźwięk podczas odpalania na zimnym silniku? Zgrzytanie?

Do wymiany koło zmiennych faz rozrządu (fazator), z tym gaśnięciem też jest to związane.
  • Poziom 9  
    no to właśnie ten czujniki wymieniłem , pomyliłem się z tym zamachowym ... i dalej to samo.. jest
    Kolego FAZATOR, inaczej koło zębate na wałku rozrządu, a czujnik położenia wałka to swoją drogą.
    Wymieniłeś czujnik a to nie w nim problem. Wymieniłeś nie to co potrzeba. Teraz wymień to o czym pisał Kolega Przemo9826
  • Poziom 9  
    Aha.. no ok ja tam się nie znam, na tym . Czyli jeżeli to wymienię co napisaliście to będzie wszystko ok ?

Ile kosztuje wymiana tego orientujecie się może mniej więcej.
    Koło w oryginale około 500 zł. Robota jak za wymianę rozrządu.
  • Poziom 9  
    dziekuje za pomoc. Zrobie to i napiszę :) co i jak.
  • Poziom 9  
    Mam identyczny problem możesz napisać czy pomogło ?
  • Poziom 9  
    Tak .. wymieniłem to co mi koelga napisał, na górze koło faz rozrządu , i do tego jeszcze rozrząd wymieniłem... i jest wszytsko ok.. tylko za samo koło zapłaciłęm 800 zł prawie .. w sklepie nie chciałem na allegro kupować bo podobno są dwie produkcje jedna wadliwa a druga poprawiona z tego co wiem i tak to wygląda razem za wymiane rozrządu i koła faz zapłaciłem 1450 zł ... no ale teraz chodzi .. ok .. :)