Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CVP4237L paski poziome na ekranie

03 Gru 2010 00:11 3169 4
 • Poziom 12  
  Witam! Obraz na ekranie zniekształcony poprzez migające/drżące paski poziome, tak jak na zdjęciu, początkowo sądziłem że to odchylanie tym bardziej że "na zimno" cały obraz był w wąskim poziomym pasku na środku. Wymieniłem IC 301 (la7838) oraz kondensatory dookoła c301, c303, c306, c309, c316, różnica jest taka że teraz obraz na zimno jest na całej powierzchni ekranu, jednak jest nadal zniekształcony. Co może powodować taki obraz? Co sprawdzić, wymienić ?

  Samsung CVP4237L paski poziome na ekranie
 • Poziom 29  
  Brak synchronizacji poziomej. Niestety nie dysponuję schematem tego monitora, aby doradzić co sprawdzić (wymienić). Zdobądź schemat, a będziesz wiedział gdzie szukać. Najlepiej skorzystaj z oscyloskopu.
 • Spec od monitorów
  To stary monitor z 2003 b.zbliżony do 3Ne(ale nie z końcówkami P.Pl)
  Ma dziwne hybrydki ?
  Zasilacz na 58041

  Samsung Syncmaster 3NE (to nazwa handlowa ) > i były modele
  monitor Model No. CVP4237L
  CQB4147L
  były różne chassis i fbt
  SyncMaster 3Ne (CQB4147L) > fbt: FSA-14A001 / lub FSA-14A003.

  Podaj jakie masz fbt i procek
 • Poziom 12  
  Bardzo głupia sprawa, stan na zdjęciu powodowany był przez zbyt wys. rozdzielczość/odświeżanie podawane z karty, przed przepięciem monitorów zmieniałem parametry i nie dawało zbytniego efektu, stąd sądziłem że to usterka monitora, na starszej karcie graficznej jest ok, obraz czyściutki.

  Jest jeszcze jedna usterka, mianowicie zaraz po włączeniu na zimno, obraz dosyć mocno drży/skacze nieregularnie, drgania mają charakter poziomy, są bardzo podobne do tych jakie występują gdy w pobliżu monitora znajdzie się dzwoniący telefon komórkowy, są coraz mniej intensywne z czasem i po ok 5 minutach już praktycznie jest w porządku, stukanie w obudowę nic nie zmienia, dodam że na płytce było kilka zimnych lutów które usunąłem. Wygląda to tak jakby coś musiało się rozgrzać, elektrolity dookoła układu odchylania pionowego oraz sam układ są wymienione.
 • Poziom 12  
  Załączam link do pliku z filmem:

  Link


  Wymieniłem na nowe kondensatory w zasilaczu, efekt praktycznie się nie zmienił, dodam że skakanie występuje głównie przy zmianie rozdzielczości, lub odświeżania, tzn zmienia się rozdzielczość i obraz skacze przez 2-3 sekundy. Czasem samo drgnie podczas pracy.

  Przelutowałem całą płytę i nic to nie dało, uważam problem za nierozwiązany, aczkolwiek usterka mało dokuczliwa, szkoda że nikt nie wie co może być przyczyną, dziękuję za pomoc i pozdrawiam.