Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CVP4237L paski poziome na ekranie

fazer86 03 Gru 2010 00:11 2971 4
  • #1 03 Gru 2010 00:11
    fazer86
    Poziom 12  

Witam! Obraz na ekranie zniekształcony poprzez migające/drżące paski poziome, tak jak na zdjęciu, początkowo sądziłem że to odchylanie tym bardziej że "na zimno" cały obraz był w wąskim poziomym pasku na środku. Wymieniłem IC 301 (la7838) oraz kondensatory dookoła c301, c303, c306, c309, c316, różnica jest taka że teraz obraz na zimno jest na całej powierzchni ekranu, jednak jest nadal zniekształcony. Co może powodować taki obraz? Co sprawdzić, wymienić ?

Samsung CVP4237L paski poziome na ekranie

0 4
  • #2 04 Gru 2010 15:14
    andrzej c
    Poziom 29  

Brak synchronizacji poziomej. Niestety nie dysponuję schematem tego monitora, aby doradzić co sprawdzić (wymienić). Zdobądź schemat, a będziesz wiedział gdzie szukać. Najlepiej skorzystaj z oscyloskopu.

0
  • #3 04 Gru 2010 16:00
    lisek
    Spec od monitorów

To stary monitor z 2003 b.zbliżony do 3Ne(ale nie z końcówkami P.Pl)
    Ma dziwne hybrydki ?
    Zasilacz na 58041

Samsung Syncmaster 3NE (to nazwa handlowa ) > i były modele
    monitor Model No. CVP4237L
    CQB4147L
    były różne chassis i fbt
    SyncMaster 3Ne (CQB4147L) > fbt: FSA-14A001 / lub FSA-14A003.

Podaj jakie masz fbt i procek

0
  • #4 13 Gru 2010 14:25
    fazer86
    Poziom 12  

Bardzo głupia sprawa, stan na zdjęciu powodowany był przez zbyt wys. rozdzielczość/odświeżanie podawane z karty, przed przepięciem monitorów zmieniałem parametry i nie dawało zbytniego efektu, stąd sądziłem że to usterka monitora, na starszej karcie graficznej jest ok, obraz czyściutki.

Jest jeszcze jedna usterka, mianowicie zaraz po włączeniu na zimno, obraz dosyć mocno drży/skacze nieregularnie, drgania mają charakter poziomy, są bardzo podobne do tych jakie występują gdy w pobliżu monitora znajdzie się dzwoniący telefon komórkowy, są coraz mniej intensywne z czasem i po ok 5 minutach już praktycznie jest w porządku, stukanie w obudowę nic nie zmienia, dodam że na płytce było kilka zimnych lutów które usunąłem. Wygląda to tak jakby coś musiało się rozgrzać, elektrolity dookoła układu odchylania pionowego oraz sam układ są wymienione.

0
  • #5 14 Gru 2010 16:45
    fazer86
    Poziom 12  

Załączam link do pliku z filmem:

Link

Wymieniłem na nowe kondensatory w zasilaczu, efekt praktycznie się nie zmienił, dodam że skakanie występuje głównie przy zmianie rozdzielczości, lub odświeżania, tzn zmienia się rozdzielczość i obraz skacze przez 2-3 sekundy. Czasem samo drgnie podczas pracy.

Przelutowałem całą płytę i nic to nie dało, uważam problem za nierozwiązany, aczkolwiek usterka mało dokuczliwa, szkoda że nikt nie wie co może być przyczyną, dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

1