Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny stereo i amplituner wybrać do pokoju?

stoki22 03 Gru 2010 10:32 2044 3
  • #1 03 Gru 2010 10:32
    stoki22
    Poziom 13  

Witam.Znawcą audio nie jestem,więc prosiłbym o poradę w sprawie doboru zestawu stereo do pokoju o wymiarach 4,4x2,6m.Zamierzam go używać głównie do słuchania radia oraz odtwarzania muzyki z laptopa oraz odtwarzacza cd.Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to preferuję vocal trance,dance,pop oraz sporadycznie rock.Przeglądając forum zauważyłem że dużo pochlebnych opinii zbierają marki Harman/Kardon,Denon oraz Yamaha,także jeśli chodzi o amplituner to kierowałbym się w stronę tych producentów,natomiast co do kolumn to ze względu na wielkość pokoju wolałbym coś w stylu Jamo S 606.Mój budżet to około 500 zł na amplituner i 600 zł na kolumny.

Pozdrawiam.

• #2 03 Gru 2010 10:43
    damian.bob
    Poziom 15  

Kolego z takim budżetem poszukałbym zestawu Diory z trójdrożnymi kolumnami Altus, nie muszą być duże. Uwierz mi, robi robotę, nawet w porównaniu z Denonem, Yamahą czy Wharfedalem. Mając taki limit dostaniesz jakąś diorę (amplituner) z górnej półki lub chociaż sam wzmacniacz a tuner i resztę dobierz wg własnego gustu:) Plusem jest to że ten sprzęt jest niezawodny, a nawet gdy mu zaszkodzimy to jest niedrogo naprawialny. Kabelek zakończony jackiem 3,5 załatwi sprawę połączenia z kompem i masz spokój.
    Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi:)

• Pomocny post
    #3 03 Gru 2010 13:14
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kupił bym: arcam alpha 5 (za około 300) lub cambridge audio a500 (około 400). Do tego używane dwie drogi. Na przykład: Audio Academy Phoebe (800-900zł).

• #4 05 Gru 2010 09:12
    stoki22
    Poziom 13  

Ostatecznie zakupiony Arcam Alpha 5+ oraz monitory Tannoy R1.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME