Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook GC64SI - wymiana palnika na mniejszy

robreg 03 Dec 2010 11:06 1194 0
 • #1
  robreg
  Level 17  
  Witam,  Chciałbym się zapytać o to, czy Waszym zdaniem jest możliwe aby wymienić jeden z palników zainstalowanych w płycie gazowej Mastercook GC64SI na mniejszy.

  Płyta ta oryginalnie ma zainstalowany jeden palnik fi 45mm o mocy znamionowej 1,0kW, jeden palnik fi 65mm o mocy znamionowej 1,75kW i dwa palniki fi 91mm o mocy 3,0kW. Po pewnym czasie eksploatacji powyższej płyty doszedłem do wniosku, że przygotowywanie jakichkolwiek posiłków na niej to właściwie nieustająca walka o to, który garnek w danej chwili ma siedzieć na średnim palniku. Palnik mały jest za mały, zaś duże są tak ogromne, że rzadko który garnek jest w stanie właściwie spożytkować generowane przez nie ciepło, przez co przyszedł mi do głowy pomysł, by spróbować dokonać wymiany jednego z palników fi 91mm na palnik fi 65mm. Płyta gazowa przy wszystkich palnikach wyposażona jest w zapalarki i w termopary blokujące wypływ gazu, ale to chyba nie ma wpływu na możliwość dokonania takiej wymiany.

  Na razie jeszcze niczego nie wysadziłem w powietrze, płyta gazowa ma się dobrze, a ja postanowiłem zebrać w tym dość specyficznym temacie jakieś porady , za które z góry dziękuję.