Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator kuchenki AMICA 13155-073

amator2000 03 Gru 2010 15:36 2960 1
  • #1 03 Gru 2010 15:36
    amator2000
    Poziom 20  

witam

Posiadam taki programator (na układzie DIEHL-GERMANY, model 13155-073, na dwóch przekaźnikach) i próbuję go uruchomić ponieważ zamocowany w kuchence nie działał (mrugały same zera i nic więcej, ponadto nie działał piekarnik, natomiast płyty grzewcze działały prawidłowo).

Podałem napięcie zasilania (230 V, 50 Hz) a pod przekaźniki podpiąłem żarówki kontrolne. Objawy są takie, ze jeden przekaźnik pracuje jak należy, zgodnie z ustawieniami zegara sterującego, natomiast drugi przekaźnik jest caly czas załączony (żarówka non stop świeci).

Nie wiem, co podpiąć pod konektory oznaczone PYROLYSE (w moim układzie pomiarowym są niepodpięte), podejrzewam, ze jakiś czujnik temperatury, ale nie mam żadnego fabrycznego - może ktoś zna jakiś czujnik zastępczy ?

Czy dobrze podejrzewam, ze jeden z przekaźników sluży do sterowania płytami grzewczymi, a drugi steruje piekarnikiem ?

Czy wymienić kondensator elektrolit. na płytce (220µ, 25V) czy dać mu szanse popracowania dłużej :D ?

2 1
  • #2 03 Gru 2010 18:20
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. A możesz zamieścić fotkę zegara?

Dodano po 47 [minuty]:

A ustawiłeś godzinę na zegarze, bo bez ustawienia godziny piekarnik nie będzie działał.

2