Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

jak sprawdzic czy opona jest ca這roczna?

winiarsko 03 Gru 2010 17:03 52960 16
  • #1 03 Gru 2010 17:03
    winiarsko
    Poziom 7  

witam, mam samochod, na ktorym z tego co mi mowil poprzedni w豉sciciel sa za這zone opony ca這roczne, jecha貫m ostatnio samochodem w pierwszy dzien sniegow i od tamtego czas stoi bo nie chce wjezdzac na tych oponach bo nie wiem jakie one sa. I teraz pytanie da sie jakos sprawdzic czy opony sa ca這roczne/wielosezonoe czy letnie? bo wiem ze na zimowych zawsze jest jakis napis snow, winter albo jakis rysunek. Jak to wyglada z letnimi i ca這rocznymi czego mam szkac zeby sie upewnic jakie mam opony. dzieki wam za pomoc!

-1 16
  • #2 03 Gru 2010 17:09
    jerzyf
    Poziom 22  

Zazwyczaj na ca這rocznych s litery M+S, lub piktogramy, a najlepiej wpisz typ w wyszukiwark i b璠ziesz wszystko wiedzia.

4
  • #3 03 Gru 2010 18:57
    AndM
    Poziom 17  

jerzyf napisa:
    Zazwyczaj na ca這rocznych s litery M+S, lub piktogramy, a najlepiej wpisz typ w wyszukiwark i b璠ziesz wszystko wiedzia.

Witam
    M+S to oznaczenie opony zimowej, czyli b這to + 郾ieg.

0
  • #4 03 Gru 2010 23:32
    kemot55
    Poziom 30  

Ale nie chcesz jecha bo si boisz, 瞠 wpadniesz na letnich w po郵izg czy 瞠 zniszczysz te letnie. W pierwszym przypadku pojedz sobie na jak捷 郵izgawk (pusty placyk) i potrenuj (z rozs康kiem) bo strach i panika "na lodzie" s najgorsze. Natomiast w drugim ...hmm ja je寮zi貫m 6 lat na letnich (zanim si u鈍iadomi貫m, 瞠 to by造 letnie :-)). Teraz je盥輳 na zimowych i jako r騜nicy znacz帷ej nie widz :-) A zu篡cie to chyba kasy w kieszeni jest tylko wi瘯sze (u篡wam ca造 czas opon GoodYear)

2
  • #5 03 Gru 2010 23:33
    jerzyf
    Poziom 22  

AndM napisa:
    Witam

Je盥輳 na oponach DUNLOP SP 4ALL SEASONS 185/60R15 84 T i zapewniam Ci, 瞠 s to opony ca這roczne a na boku maj napis M+S !.

2
  • #6 04 Gru 2010 03:35
    winiarsko
    Poziom 7  

boje sie ze wpadne w poslizg;p no w豉snie sie zastanawiam czy warto kupowac na jeden sezon zimowy opony skoro na lato i tak bede zmienia ca貫 ko豉... bede musia potrenowac;) dzieki za pomoc!

2
  • #7 05 Gru 2012 03:47
    bydysz
    Poziom 9  

jerzyf napisa:
    AndM napisa:
    Witam

Je盥輳 na oponach DUNLOP SP 4ALL SEASONS 185/60R15 84 T i zapewniam Ci, 瞠 s to opony ca這roczne a na boku maj napis M+S !.

wprowadzasz w b陰d ludzi. M+S oznacza Mud plus snow (b這to i 郾ieg), czyli, 瞠 nadaje si do u篡tku w zimie. informacja 瞠 jest to opona ca這roczna zawarta jest w cz窷ci "4ALL SEASONS" - na wszystkie sezony.

4
  • #8 05 Gru 2012 05:25
    p貫twa
    Poziom 29  

bydysz napisa:
    wprowadzasz w b陰d ludzi. M+S oznacza Mud plus snow (b這to i 郾ieg), czyli, 瞠 nadaje si do u篡tku w zimie. informacja 瞠 jest to opona ca這roczna zawarta jest w cz窷ci "4ALL SEASONS" - na wszystkie sezony.

Zar闚no opona zimowa jak i ca這roczna maj oznaczenia M+S (logiczne chyba).
    Oznaczenie wyr騜niaj帷e opon zimow od ca這rocznej jest symbol g鏎 umieszczany najcz窷ciej po wewn皻rznej stronie.
    Trzeba uwa瘸 na okazje z aukcji internetowych, gdy opony ca這roczne s u篡wane w cieplejszych cz窷ciach USA i s importowane do europy, a s ta雟ze. Opona ca這roczna ma te mniej naci耩, ale to naj豉twiej sprawdzi por闚nuj帷.

Dziwi mnie koleg闚 gdybanie i umieszczanie nie 軼is造ch informacji bo wszystko w ci庵u minuty mo積a znale潭 w sieci.

2
  • #9 05 Gru 2012 18:47
    slawek.odi
    Poziom 9  

ja na moich MICHELIN'ach mam snie篡nk i s這neczko
    dokladnie jak na tym foto
    ]Link

4
  • #10 05 Gru 2012 19:15
    767667
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #11 05 Gru 2012 22:36
    mati-fiolek
    Poziom 13  

Tak jak kolega wy瞠j pisa najpewniej b璠zie wpisa symbol opony w wyszukiwarce.
    Ja na swoich oponach wielosezonowych mia貫m taki znak:
    jak sprawdzic czy opona jest ca這roczna?

7
  • #12 06 Gru 2012 20:01
    DjMapet
    Poziom 43  

Na oponach ca這rocznych (wielosezonowych) pr鏂z innych oznacze zawsze musi wyst瘼owa znak 郾ie篡nki.
    Warto poczyta: http://www.oponeo.pl/artykul/jakie-opony-wybrac-zimowe-czy-caloroczne

Do autora: je郵i stwierdzisz 瞠 s ca這roczne, to ok. Je郵i oka瞠 si 瞠 s letnie, maj wystarczaj帷o g喚boki bie積ik (co najmniej 6mm) a zim nie b璠ziesz du穎, daleko oraz po g鏎ach je寮zi, to jak napisa kolega wy瞠j, po獞icz na placu i dojedziesz do wiosny. Je郵i kt鏎y z w/w. warunk闚 nie mo瞠 by spe軟iony (np jazda w g鏎zystym terenie), to kup opony zimowe, cho熲y u篡wane ale z przynajmniej 5 mm bie積ikiem.

Pozdrawiam.

2
  • #13 06 Gru 2012 20:16
    767667
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #14 09 Gru 2012 13:59
    krocze
    Poziom 25  

Opony ca這roczne to strata pieni璠zy. Je寮zi貫m, sprzeda貫m i kupi貫m komplet letnich i zimowych, to najlepsze rozwi您anie i nie musz tego t逝maczy, poniewa jest wiele wynik闚 bada.

-1
  • #15 09 Gru 2012 14:18
    kamil907
    Poziom 28  

Tu nie trzeba 瘸dnych bada tylko troch rozs康nego my郵enia. Wiadomo przecie, 瞠 je郵i co jest do wszystkiego to tak na prawd w pe軟i nie nadaje si do niczego.

1
  • #16 09 Gru 2012 14:24
    krocze
    Poziom 25  

kamil907 napisa:
    Tu nie trzeba 瘸dnych bada tylko troch rozs康nego my郵enia.

Badania same w sobie s wynikiem z這穎nego procesu logicznego my郵enia i opieraj si na praktycznym jego wykorzystaniu, dlatego stanowi dla mnie wi瘯sz warto嗆 od pustych teorii.

0
  • #17 09 Gru 2012 14:33
    rafbid
    Poziom 32  

Tata mia w samochodzie ca這roczne wygl康a造 jak letnie i mia造 oznaczenie M+S. Ale przy 郾iegu pod kostki mia problem z ruszeniem. A na zimowych to jest jak dzie do nocy.

0