Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie Motorola DM 3600 i DP 3600

03 Dec 2010 17:23 11845 14
  • Level 10  
    Witam serdecznie. Od pewnego czasu pojawiają się na rynku nowe radiotelefony Motorola serii DM i DP czy ktoś z koleżanek lub kolegów miał już z nimi do czynienia? Jak programować te radiotelefony? Co jest do tego potrzebne? Obecnie pracuję na radiach serii GM360 i GP360 i za pomocą zrobionego RIB'a można sobie radyjka te przeprogramowywać. Jak się natomiast ma sprawa z DM i DP?? Gdzie zdobyć odpowiedni programator oraz soft, gdyż podejrzewam że ten od serii professional nie będzie się do tych radyjek nadawał. Mam nadzieję że ktoś już na tych radiach pracuje i podzieli się cennymi wiadomościami. Pozdrawiam Sebastian SQ6KIO
  • Level 35  
    sebastianborucki wrote:
    Gdzie zdobyć odpowiedni programator oraz soft, gdyż podejrzewam że ten od serii professional nie będzie się do tych radyjek nadawał.

Wszystko można zdobyć (soft i programator) u lokalnego dealera firmy Motorola .
  • Level 10  
    Te Motorolki programuje się za pomocą kabla USB -> tylne gniazdo akcesoriów lub gniazdo gruszki w przewoźnych (DM), a nasobne (DP) też kablem USB. Kabelek ten prościej zrobić niż riba ;) tylko trzeba mieć końcówki ;]
  • Level 35  
    Co nie zmienia faktu że wszystko to jest do nabycia u lokalnego dealera Motoroli . No chyba że kolega ma schemat kabla to mógłby go udostępnić na elektrodzie :) .
  • Level 20  
    Tutaj nie trzeba schematu. Radia Trobo, mają komunikację 1 do 1 z portem USB. Czyli D+,D-, +5V, GND. Nie potrzeba żadnej dodatkowej elektroniki, identycznie jest z nowszymi Tetrowymi radiami :)

Poniżej instrukcja gdzie podłączyć odpowiedni piny do wersji przenośnej DP:

Programowanie Motorola DM 3600 i DP 3600

Pozdrawiam Bas.
  • Level 35  
    Do tetrowatych (MTP700) akurat potrzebny jest interfejs . Ostatnio taką programowałem :) .
  • Level 20  
    MTP700 To już Leciwe radio :) Nie produkowane od 2009 R ;)

• Level 31  
    Może mi ktoś na szybko podesłać które PINY w ACC a DM3400 idą do USB ? Miałem fotki kabla, ale karta SD raczyła się wywalić ....

Marcin
  • Level 10  
    Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedzi do rozpoczętego przeze mnie tematu. Mam kilka dodatkowych pytań. Czy soft Mototrbo CPS v5.6 umożliwia programowanie radyjek Motorola DM3600 i DM3601 z pasma 136-174MHz?? Jakie są kolegów doświadczenia z eksploatacji sprzętu DM3600/3601? Czy warto zakupić takie urządzenie do komunikacji amatorskiej? Chodzi mi głównie o radio z wbudowanym modułem GPS aby wykorzystać je do APRS? Obecnie pracuje na radiu GM360 i dość dobrze je rozgryzłem, wiec nie wiem czy nie pora na coś z wyższej półki. Dziękuje za odpowiedzi i opinie o tych radyjkach. Pozdrawiam Sebastian
  • Level 35  
    Powiedzmy szczerze że Motorola nigdy nie była i nie będzie dobrym radiem do pracy amatorskiej . Za te pieniądze wolałbym kupić jakiegoś Kenwood'a z APRS'em .
  • Level 10  
    Witam po długiej przerwie. Nie za bardzo rozumiem kolegę radio-serwis. Od wielu lat pracuje w paśmie amatorskim na Motoroli GM360 i GP360 i nie uważam że radia te świetnie pracują amatorsko. Czy kolega mógłby podać kilka konkretów na temat: dlaczego radia motorola nie za bardzo sprawdzają się w krótkofalarstwie amatorskim?? Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.
  • Level 35  
    Chodzi o wygodę użytkowania . Wiem że wiele funkcji można zaprogramować ale to niestety już nie to . Choćby brak płynnego przestrajania które dyskwalifikuje motorolę do pracy przez satelity czy skanowanie tylko 16 kanałów . Za cenę nowej GM380 można kupić bardziej "wypasione" amatorskie radio niż przereklamowana Motorola . Pomimo tego że pracuję z Motorolami na co dzień do pracy amatorskiej nie używam żadnego radia tej firmy . Kto chce , niech używa :) .
  • Level 28  
    sebastianborucki wrote:
    Czy soft Mototrbo CPS v5.6 umożliwia programowanie radyjek Motorola DM3600 i DM3601 z pasma 136-174MHz?

Jak najbardziej. Właściwie jest to wersja softu przeznaczona właśnie do tej serii.