Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PASSAT B5FL 1.9TDI co to za błędy?? 96kW

03 Gru 2010 18:01 4586 11
  • Poziom 15  
    Witam posiadam od trzech tygodni passata z 2001roku po podłączeniu vaga wychodzą mi błędy 17564- Manifold Pressure Sensor(G71); Open/Short to Ground 35-00--

drugi "17569- Manifold Temo Sensor (G72): Open or Short to Plus 35-00--

Podkreślę że samochód ma dobrą moc wkręca się bardzo dobrze na obroty. bez problemu idzie wyciągnąć prędkość powyżej 130km na godzinę jak to jest w trybie awaryjnym więc chyba awaryjny tryb się nie załącza proszę o pomoc co zrobić by te błędy się nie wyświetlały i za co one są odpowiedzialne.
  • Poziom 29  
    17564 czujnik podciśnienia MAP warce do masy
    17569 czujnik temperatury powietrza zwarcie do plusa,obwód otwarty
  • Poziom 15  
    a jak mam to kolego naprawić?? jakiś czujnik wymienić czy coś poważniejszego??
  • Poziom 15  
    koledzy czy ja mam wymienić mapsensor?? czujnik od ciśnienia doładowania ?? czy coś innego??
  • Poziom 23  
    Czujnik temp powietrza jest w przepływce czyli do wymiany, co do ciśnienia doładowania - to po pierwsze wszystkie wężyki podciśnieniowe do wymiany.

Skasować błędy pojeździć i ponownie podpiąć pod komputer.

Tyle na początek.
  • Poziom 15  
    przepływka jest napewno w bardzo dobrym stanie.
  • Admin grupy Samochody
    Na rurze od intercolera w okolicach ściany grodziowej znajduje się owy czujnik jest to czujnik zespolony ciśnienia i temperatury.Sprawdz czy wtyczka jest podłaczona.
  • Poziom 15  
    wtyczka jest podłączona i we wtyku piny nie są zaśniedziałe ani nic
  • Admin grupy Samochody
    Wiązka od wtyczki do sterownika -wyświeć sobie to żarówką 21w.
  • Poziom 33  
    A nikt nie pomyśli, że to są może stare błędy nie wykasowane po wymianach/naprawach?
  • Poziom 15  
    błędy nie stare ponieważ ja ich wykasowałem i nadal się pojawiają :( a powiedz mi jak sobie to niby mam wyświecić??

Moderowany przez Pawel wawa:

Jeśli nie potrafisz to auto do elektryka, zepsujesz więcej niż naprawisz. Podejrzewam ingerencję handlową w Twoim aucie.

• Poziom 11  
    A może najnormalniej ktoś wgrał inną mapę pracy a błędy to poprostu skutek uboczny nieprofesjonalizmu. O ile oczywiście nie szwankuje instalacja elektryczna.