Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mrugające lampki choinkowe ...pytanie...

Mortez 03 Gru 2010 19:12 3326 4
  • #1 03 Gru 2010 19:12
    Mortez
    Poziom 11  

Witam

Mam pytanie czy w owym schemacie zamiast żarówki mogę dać 100 tradycyjnych żarówek choinkowych 2,3 V jedna, połączonych szeregowo ???

A może któryś z forumowiczów posiada schemat tzw. biegnącego światła w lampkach choinkowych ???

0 4
  • #2 03 Gru 2010 19:31
    dudi777
    Poziom 11  

Dlaczego nie?,dałbym nawet więcej tych żaróweczek,a co do biegającego światełka to jeśli wykonasz jeszcze jeden taki sam układ i ustawisz nieco inną częstotliwosć to będzie to o co pytasz.

0
  • #3 03 Gru 2010 22:16
    Mortez
    Poziom 11  

te 2 układy rozumiem równolegle wtedy podłączam tzn. zasilanie równolegle i połączenie żarówki tak ?

0
  • #4 19 Gru 2010 09:40
    dziadekc1
    Poziom 9  

Mortez napisał:
    Witam

Mam pytanie czy w owym schemacie zamiast żarówki mogę dać 100 tradycyjnych żarówek choinkowych 2,3 V jedna, połączonych szeregowo ???

A może któryś z forumowiczów posiada schemat tzw. biegnącego światła w lampkach choinkowych ???

witam,
    czy wyżej przedstawiony sposób znajduje również zastosowanie w wężach świetlnych zbudowanych z led'ów??
    to w końcu jak jest z tym bieganiem światełka??

0
  • #5 19 Gru 2010 13:04
    Mortez
    Poziom 11  

Te dwa układy robi się osobno, a następnie kładzie się na przemian żarówkę raz z tego układu a raz z tego, następnie ustawiasz różne częstotliwości i jest tzw. biegnące światło ;) a jak to się ma ledów to nie wiem, ale myślę że podobnie

1