Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2 baterie w toshibie nb100.

cup12552 03 Dec 2010 19:36 2599 14
    cup12552
    Level 10  
    Witam,czytałem FAQ i szukałem w google ale niczego się konkretnego nie dowiedziałem.

Mam dwie baterie do toshiby nb 100 i z każdą z nich osobny problem.

Problem 1:
    System wykrywa baterie jednak jej nie ładuje,jak kliknę na szczegóły bateri to pisze:
    "stan zasilania:online" bateria ma 0% jednak się nie ładuje,nie ma też ikony ładowania tylko pisze że komputer jest zasilany prądem zmiennym.

Macie pomysł,czego to wina?

Problem 2:
    Bateria po naładowaniu powiedzmy do pełna: wskaźnik naładowania szybko spada do 4%(w około 10 min) i przewidywany czas pracy na bateri pokazuje się 0 min.
    Jednak z tych 4% do zera spada około 30 min a na zerze trzyma jeszcze kolejne 10 min.

Czytałem coś o kalibracji bateri ale nie wiem czy właśnie to powinienem zrobić w drugim przypadku,oraz jak to zrobić.
  • Helpful post
    misiozol
    Level 31  
    Problem pierwszy bezpiecznik jest juz prawdopodobnie spalono z powodu roznic napiec na ogniwach lub ogniwa calkiem umarly .

Problem drugi nalezy jak najpredzej przeprowadzic regeneracje aby uniknac problemu pierwszego ;)

Tak czy inaczej poczytaj podwieszone tematy tam jest dokladnie opisane .
    cup12552
    Level 10  
    bezpiecznik mówisz. hmm. chodzi o bezpiecznik termiczny?

nie mogę nigdzie znaleźć w internecie schematu tej bateri,taki bezpiecznik jest gdzies z zewnątrz widoczny?
  • Helpful post
    jarob
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego, proponuję najpierw poczytać podwieszone artykuły takie jak: "Co znajduje się wewnątrz baterii.", "FAQ dotyczące regeneracji baterii." itp.
    cup12552
    Level 10  
    ok. znalazłem jak wygląda ten bezpiecznik

Quote:
    Po przepalaniu tego bezpiecznika bateria już jest nie przydatna do eksploatacji i wymaga naprawy.

Pisze o naprawie, w FAQ nie znalazłem informacji czy wystarczy wymienić ten bezpiecznik czy na czym polega naprawa.

Zadam jeszcze inne pytanie: jestem kompletnie zielony,może powinienem dać tą(ewentualnie obie) baterię komuś kto się na tym zna?
    Są np osoby na forum, które (oczywiscie bym zapłacił) podejmują się takich napraw?
  • Helpful post
    jarob
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli po przeczytaniu tych artykułów nie czujesz się na siłach by to samemu naprawić, to faktycznie lepiej oddaj ją komuś, kto się na tym zna.

Naprawa przy spalonym bezpieczniku polega na odblokowaniu sterownika. Przeważnie blokady znajdują się we wsadzie.
    cup12552
    Level 10  
    znalazłem serwis "kompal"
    http://www.notebooki.wroclaw.pl/

Przypomnę że moja bateria ma 4 ogniwa i 4400mAh.

Serwis daje rok gwarancji i następujące ceny:

4400 mAh- 124 zł brutto
    4800 mAh- 132 zł brutto
    5200 mAh- 152 zł brutto

Ponadto usłyszałem że dają ogniwa SANYO(takie jak mam oryginalnie) lub Siemens.

Pytanie 1:Słyszeliście o tym serwisie?Czy według was warto?

Pytanie 2:Jaką opcję polecacie?
    PS.Chyba wezmę 4800 ponieważ tylko 8zł dopłacam za 400mAh a za kolejne 400 już 20zł
  • Helpful post
    misiozol
    Level 31  
    Wiesz kwestia dyskusji kto co woli za 120 zl dostaniesz nowa z Azji z gwarancja . Wez pod uwage ze lwia czesc kosztow to ogniwa i na tym najczesciej sie zaoszczedza wliczajac gigantow rynkowych , mi sie wydaje ze decyzja powinna byc uzalezniona od tego ile dadza gwarancji na swoja prace oraz czy wymienia baterie lub naprawia nieodplatnie jesli okaze sie ze wsadzili wadliwe ogniwo bo bywaja i takie przypadki w sumie nie z ich winy, ale jak kupujesz baterie i przestaje dzialac to ja oddajesz i oczekujesz produktu w pelni sprawnego przez przynajmniej okres trwania gwarancji.
    cup12552
    Level 10  
    cup12552 wrote:

Serwis daje rok gwarancji(...)Ponadto usłyszałem że dają ogniwa SANYO(takie jak mam oryginalnie) lub Siemens.

179zł kosztuje bateria no-name do tego netbooka i ma tylko 6 msc gwarancji.

Nie miał nikt kontaktu z tym serwisem?
    Wydaje mi się to opłacalne zwłaszcza ze dają takie ogniwa jakie dostałem standardowo z netbookiem ale chętnie usłyszał bym opinie osoby bardziej rozeznanej w temacie bateri.
  • Helpful post
    misiozol
    Level 31  
    No name kosztuje 26 euro +7 euro wysylka, cos marnie ci to szukanie idzie i masz gwarancje na 12 m-cy , ale jest to bez znaczenia ja cie nie namawiam do zakupu no name ale po prostu przedstawiam mozliwosci .
    cup12552
    Level 10  
    no rozumiem, chyba no name ma gorszą jakość niż oryginal + ogniwa sanyo?

Ja tylko proszę o radę, co byś wybrał na moim miejscu
    (pomijając opcję wymiany ogniw) gdyż nigdy nie miałem bateri no name ani nie zmienialem ogniw.

Chyba w poniedzialek wyślę baterię do regeneracji wybierając pośrednią opcję (4800mAh) chyba że uważasz ze to słaby pomysł lub że bateria no name lepsza ;)
    misiozol
    Level 31  
    Powiem tobie tak kupilem malzonce no name do acera d150 o pojemnosci 10400mAh trzymala 14-12 godzin teraz ma 11 miesiecy i trzyma 9-7 a batterymon pokazuje 8860mAh, laptop jest codziennie uzywany na baterii a w nocy ladowany uzywany jest do wszystkiego na bateri od filmow po serfowanie w necie.
    damian nowak
    Level 12  
    Witam, chciałbym podłączyć się pod temat.
    Problem dotyczy baterii Hp f4809a/4812a 14.8V 4400.
    Elektronika na układach bq2060A pamięć 24c02.
    Wykonałem wszystko według opisów bateria ruszyła, ale podczas składania zrobiłem niechcący zwarcie na płytce i odparował (odlutował się i zaginął ) jeden z trzech układów o oznaczeniu 1003. wyglądem przypomina większy rezystor SMD, na dłuższych bokach ma po 4 nóżki (razem 8). Może mi ktoś napisać co to jest i czym to mogę zastąpić?
    Objaw obecnie jest taki ze nie pokazuje napięcia na poszczególnych celach ani na całym pakiecie.SBW pokazuje że temperatura jest ujemna.
    W baterii jest jeszcze układ Motoroli o symbolu 1414C do czego on służy (zabezpieczenie poszczególnych sekcji baterii?)
    misiozol
    Level 31  
    1414C secondary protection , przydaly by sie zdjecia tego gdzie to bylo oraz calej plytki .
    damian nowak
    Level 12  
    Nie bardzo mam czym zrobić tak dobrej jakości zdjęcie aby było to dobrze widać. Nogi z tego układu między innymi idą na 3 rezystory smd wyglądające na dzielnik (z tych 2 pozostałych układów 1003 tez ścieżki prowadza do rezystorów