Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Daewoo DWD-111031B tańcuje przy zwykłym obrocie bębna

kukil 03 Gru 2010 20:06 3852 15
  • #1 03 Gru 2010 20:06
    kukil
    Poziom 9  

Witam,
    proszę o rade fachowców co się dzieje z moją pralką bo już straciłem siły do niej.
    Opisze to co się z nią dzieje:
    Pralka jest dobrze wypoziomowana , wrzucam duże pranie załączam i zaczyna układać pranie , czyli kręci bębnem raz jedną raz w drugą i tu zaczynają się problemy , pralką zaczyna tak rzucać i tak zaczyna walić bębnem że nie idzie jej nawet utrzymać ręcznie,dalej jak już nabierze wodę i zaczyna pranie to jako tako jej to wychodzi , jednak przychodzi już koniec prania gdzie zaczyna się etap płukania i wirowania i tu znowu zaczyna się walenie bębna , nawet mam wrażenie że bębnem tak rzuca że wali o ścianki boczne. Dodam że jak robię małe pranie , jakieś 2Kg(już zamoczone 2Kg) to te walenie i tańcowanie pralki jest jeszcze gorsze niż jak robię duże pranie. Pralka to dokładnie Daweoo DWD-111031B Pralka Babelkowa
    Proszę o jakieś rady czym jest spowodowane takie zachowanie i czy nadaje się to na zgłoszenie na gwarancje.

PS.
    Jeżeli będzie trzeba to nagram krótki filmik z zachowania tej pralki co na pewno lepiej to zobrazuje niż mój opis.

0 15
  • #2 03 Gru 2010 20:19
    Marcinzabrze
    Poziom 17  

Jeśli jest pralka na gwarancji to oczywiście że nadaje się do zgłoszenia reklamacji. przyczyną może być uszkodzone łożysko bębna i dlatego wali albo któryś z tłoków na których beben wisi.... a to całkiem nowa pralka?

0
  • #3 03 Gru 2010 20:29
    kukil
    Poziom 9  

Tak to całkiem nowa pralka , ma nie cały rok , ale co do gwarancji to jest mały problem , a mianowicie gdy przywieźli pralkę to mówili że wszystkie papiery ma w środku i my uwierzyliśmy na słowo , i gdy pralkę rozpakowaliśmy okazało się że nie ma karty gwarancyjnej , zgłosiliśmy to w Real'u gdzie kupiliśmy tą pralkę i czekamy już prawię rok na załatwienie nam tej gwarancji , tydzień temu byłem w Realu się przypomnieć i dopiero coś się ruszyło i możliwe że nie długo będzie ta karta gwarancyjna.

Tylko chcę się upewnić że nie przyjedzie tu jakiś gość z serwisu i uzna że to nasza wina , albo co najgorsze że pralka tak ma pracować.
    Jeszce mam dodatkowe pytanie czy w takich okolicznościach jakby uznali gwarancje to jak to będzie wyglądało , zabiorą pralkę do serwisu , czy będą to naprawiać na miejscu w domu?

PS.
    Jednak nagram krótki filmik z zachowania pralki, bo akurat przerwałem pranie bo tak strasznie tłucze że nie idzie wyrobić.

0
  • #4 03 Gru 2010 20:47
    4jerry
    Poziom 20  

A czy zdjęto blokadę transportową? Pytam, ponieważ znajomy miał podobny problem i chciał nawet pralkę przymocować do podłogi, ponieważ tańczyła po łazience, aż w końcu sąsiad go uświadomił, że trzeba zdemontować wyżej wspomnianą.

0
  • #5 03 Gru 2010 22:00
    kukil
    Poziom 9  

Nie no, blokady są zdjęte.

0
  • #6 04 Gru 2010 15:44
    Marcinzabrze
    Poziom 17  

Zamieśc ten filmik to zobaczymy.A naprawy to zależy jaka usterka i jaka firma.

0
  • #7 07 Gru 2010 20:22
    kukil
    Poziom 9  

Tak więc dodaje filmik i jak możecie to przeanalizujcie to co się z tą pralką dzieje.Teraz coś się przestraszyła jak ją nagrywałem i słabo waliła , ale jednak słychać jak wali i myślę że osobą z odpowiednią wiedzą będzie wiedziała co jej dolega.

0
  • #8 07 Gru 2010 23:31
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przechyl pralkę i sprawdź czy nie urwało się mocowanie jednego z amortyzatorów.A tak w ogóle nie martw się brakiem gwarancji , najważniejszy jest dowód zakupu , ściągnij sobie z Google Ustawę z dnia 27 lipca 2002r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego Dz.U.Nr 141, poz.1176, ze zm. Nie bój się lektury , to tylko dwie strony, przeczytaj Art8.1 i reklamuj pralkę u sprzedawcy.

0
  • #9 07 Gru 2010 23:45
    kukil
    Poziom 9  

Przechylić mam w którą stronę i jak mam to wychwycić czy się urwało te mocowanie?

0
  • #10 08 Gru 2010 07:59
    4jerry
    Poziom 20  

Nie wiem czy przypadkiem nie porobiło się coś z elektroniką. Czy ta pralka wcześniej nie miała przypadkiem miękkiego startu na wirowaniu. Bo coś jej to układanie prania nie wychodzi. Co prawda ja mam Amicę i ona przy układaniu wsadu ma miękki start, czyli startuje płynnie od zera do zadanej prędkości wirowania, kręcąc się w prawo i lewo, aż drgania się zminimalizują. Tak czy inaczej chyba serwis.

0
  • #11 08 Gru 2010 13:30
    kukil
    Poziom 9  

To co zamieściłem na na graniu jest to już opcja płukania i wirowania czyli końcówka etapu prania , co znaczy ''miękki start'' ?

0
  • #12 08 Gru 2010 20:39
    4jerry
    Poziom 20  

"Miękki start" określiłem wyżej. Chodzi o płynne zwiększanie obrotów, a nie jak w starych pralkach od razu. Jest to zrealizowane na tyrystorach, czy triakach chyba. Nie jestem elektronikiem, ale tak to się nazywa i steruje tym mikroprocesor, przynajmniej w Amice.

0
  • #13 09 Gru 2010 07:49
    kukil
    Poziom 9  

4jerry, aha, no to tak, ma 'miękki start' najpierw ma mniejsze obroty wirowania , i przechodzi jeszcze przez dwa etapy tych obrotów , czyli szybciej i po chwili najszybciej.

PS.
    Czy mógłby ktoś z Was napisać co może być prawdopodobnie przyczyną tych problemów , bo właśnie dostałem telefon że mam się zgłosić po kartę gwarancyjną, a nie chcę być zażyty na czymś.

0
  • #14 09 Gru 2010 21:26
    4jerry
    Poziom 20  

No to ktoś tam wcześniej napisał, że może być oberwane mocowanie któregoś z teleskopów ustalających zbiornik, może fabryka zapomniała zamontować obciążniki na zbiorniku, stosowane w celu stabilizacji kotła, a może teleskopy nie "trzymają" jak powinny. W każdym razie wzywaj serwis i po robocie. Aha, normalny serwis naprawia pralkę na miejscu a papraki zabierają niby na warsztat, a potem koledzy ją naprawiają, bo gościu ma tylko pieczątkę, nie umiejętności.

0
  • #15 15 Kwi 2011 22:34
    kukil
    Poziom 9  

Witam po długiej przerwie , ale już z działającą pralką.
    Udało mi się wywalczyć naprawę w ramach gwarancji, przyjechali spece i na początku mówili że to wina nóżek i złego upoziomowania.
    Walczyli z nią 3 godziny , siadali na nią , kręcili nóżkami i do niczego nie doszli. W końcu po dłuższych przemysleniach stwierdzili że trzeba zamówić do niej części. Dostałem info że na te części będzie trzeba czekać bo muszą je zamówić i jak dojdą to wrócą i będą kontynuować naprawę.
    Wrócili po około 3 miesiącach no i można powiedzieć że naprawili.
    Pralką już tak nie rzuca, dopiera ciuchy , no ale czasem jeszcze jak włoze więcej prania , prawie na maks dopuszczalnej wagi to zaczyna lekko walić. jak znajdę trochę czasu to zrobię kolejny film i spis części które wymienili i dopisze do tematu, także proszę jeszcze go nie zamykać.

0
  • #16 17 Kwi 2011 20:28
    4jerry
    Poziom 20  

W pralce trzeba zostawić miejsce, żeby pranie miało się jak układać. Jak jest za dużo, to po prostu robi się zbitek i "prala" nie może sobie z tym poradzić.

0