Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SL-23(A) potencjometry, przedźwięk sieciowy

akurnik 03 Dec 2010 20:25 1116 0
    akurnik
    Level 2  
    Witam szanownych forumowiczów,

Mam problem z moim Technicsem model SL-23A.

Problem 1:
    Gramofon raz chodzi dość stabilnie a raz potrafi zwolnić. Gdy zwolni, przyspieszam go potencjometrem i jest jakiś czas dobrze. Potem zaczyna pomału przyspieszać i okazuje się, że trzeba go z powrotem spowolnić tym potencjometrem i tak w kółko. Jestem już po wymianie kondensatorów elektrolitycznych - myślałem, że to ich przyczyna. Jednak problem nadal występuje. Ten problem dotyczy obrotów 33. Na 45 obrotów nawet jak maksymalnie przyspieszę to i tak stroboskop pokazuje, że jest lekko za wolno. Czy ktoś wie jak rozmontować te potencjometry? Co pociągnąć, przekręcić itp? Od spodu jak się zdejmie podłogę są 2 śrubki ale ich odkręcenie jedynie luzuje płytkę z potencjometrami a same potencjometry nadal nie dają się wyjąć.

A może to jest inna przyczyna? Silnika jeszcze nie dotykałem. Pasek jest nowy.

Problem 2:
    Dotyczy przedźwięku sieciowego tzw. bzyczenia z głośników czy buczenia. Jest to dość ciche... ale jest i objawia się szczególnie gdy wzmacniacz zbliża się pokrętłem głośności do godziny 11. Kable RCA mam oryginalne w wizualnym stanie dobrym. Gramofon mam zmasowany do wzmacniacza SONY TA-AV501R. Gdy kabel uziemiający odłączę to ten dźwięk jest kilka krotnie głośniejszy.

Wiem, że na tym forum są osoby, które taki problem uznają za banał ale mimo to bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc w rozwiązaniu tego kłopotu.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, Andrzej

PS: mogę dołączyć jakieś zdjęcia jeśli będzie potrzeba.

Proszę poprawić temat postu. Regulamin pkt. 11.
    GM
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo