Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szron na szybach w środku samochodu.

kedlaw07 03 Gru 2010 21:02 15494 22
  • #1 03 Gru 2010 21:02
    kedlaw07
    Poziom 9  

Witam,
    przyszła zima, spadł śnieg a z nim tez temperatura poniżej zera. Jeżeli chciałem rano jechać to wystarczyło zgarnąć śnieg i zdrapać szron. Niestety dzisiaj w nocy z (-15 stopni) pojawił mi się szron w środku samochodu na szybach. Czy też kiedyś tak mieliście ? Jakie macie pomysły żeby to się nie powtórzyło? Może czymś umyć te szyby jakimś środkiem, żeby nie zamarzały ?

3 22
  • #2 03 Gru 2010 21:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Gru 2010 21:16
    kamil907
    Poziom 28  

To przez zbyt dużą ilość wilgoci we wnętrzu. Po prostu szyba zaparowała, a na mrozie to zamarzło. Trzeba raczej pomyśleć o układze wentylacji, a konkretniej wymianie filtra.

0
  • #4 03 Gru 2010 21:41
    daw1217
    Poziom 21  

Witam spróbuj zastosować pochłaniacz wilgoci dobra rzecz

0
  • #5 03 Gru 2010 21:48
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przewietrz dobrze auto przed zamknięciem.
    Masz wilgoć w kabinie. Kwestia słabej cyrkulacji, mokrych dywaników, maksymalnego ogrzewania. Jak wieczorem ja "wygonisz" z auta, to rano nie powinno być problemów.

0
  • #6 14 Gru 2010 11:10
    Rafi99
    Poziom 11  

Błażej napisał:
    ..., mokrych dywaników, .

Jak przedmówca napisał - największym skupiskiem wilgoci w samochodzie zimą są dywaniki.Nanoszony śnieg w czasie jazdy rozpuszcza się dywaniki wpijają wodę a potem gdzieś to musi odparować np. na przednią szybę od środka.
    Najlepiej wieczorem wyjmij je powieś w ciepłym miejscu by wyschły i rano do auta z nimi.
    Zaszkodzić nie zaszkodzi a z pewnością pomoże.

0
  • #7 14 Gru 2010 12:19
    meschif
    Poziom 17  

Wymiana filtra na początek.
    Na mokre dywaniki kładziesz zwykłą gazetę która wchłonie część wilgoci z dywaników, rano zamarzniętą wyrzucasz. Pozbędziesz się części wilgoci z auta.

0
  • #9 14 Gru 2010 22:54
    Brauniack
    Poziom 27  

Witaj

Czy szyby w samochodzie mocno Ci parują czy to tylko jednorazowo? bardzo w malym procencie prawdopodobieństwa może być nie szczelna nagrzewnica. Podaj marke samochodu i rocznik.

0
  • #10 15 Gru 2010 00:13
    siewcu
    Poziom 33  

Spróbuj włożyć papierowe gazety pod dywaniki, trochę osuszą powietrze.

0
  • #11 19 Gru 2010 14:53
    Alfred_92
    Poziom 32  

Ja podobnie jak kolega "norbis15" oglądałem ten sam program i następnego dnia wypróbowałem patent z szamponem, ku mojemu zdziwieniu szyby były oszronione ale po przetarciu ich gumową skrobaczką do szyb para nie pojawiła się więcej pomimo wyłączonego nawiewu i 4 osób na pokładzie. W tej metodzie ważne jest aby szampon nanieść na suchą szybę bo inaczej szampon zacznie się pienić i marny będzie z tego efekt. Mija już 5 dni a pary na szybach nie ma. Tylko raz pojawił się rano szron na szybie ale po przetarciu go szyby pozostają już czyste.

1
  • #12 20 Gru 2010 14:29
    kedlaw07
    Poziom 9  

Witam,
    autko to Honda Jazz, one z reguły mają słaby nawiew, nawet wymiana filtra nic nie pomogła. A filtr miałem i tak czysty, zero jakichkolwiek czarnych osadów. Poczytałem i zrobiłem tak:
    autko wyschło u znajomego w garażu, dywaniki wytrzepałem, umyłem szyby, potem poczekałem aż wyschną i następnie spryskałem jakimś środkiem przeciw parującym i wrzuciłem 5 pochłaniaczy, kupiłem na Allegro (takie małe prostokątne) . Efekt był pozytywny, tylko przy mocnym mrozie to parują.
    Z tym szamponem to trochę się boje.

0
  • #13 20 Gru 2010 19:07
    Alfred_92
    Poziom 32  

U mnie dzisiaj zaczęła się znów pojawiać para, ale przez tydzień było ok. więc spróbuję jeszcze raz jak znajdę trochę czasu.

0
  • #14 21 Gru 2010 14:34
    kasztan102
    Poziom 9  

Proponuje po wyjściu z samochodu zostawić lekko uchyloną szybę(tak na ok pół centymetra) ,wystarczy na jakąś godzinę. Temperatura się wyrówna i nie będzie wilgoci.

1
  • #15 27 Sty 2011 22:53
    9363
    Poziom 9  

Witam z tego co się orientuję to w hondzie jazz w okresie zimowym lubią parować szyby. Ten model tak ma:). Proponuję tak jak kolego przed wyjściem z samochodu przewietrzyć wnętrze by temperatury sie wyrównały to powinno pomóc.

0
  • #16 28 Sty 2011 16:48
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Jezeli auto ma klimatyzacje to wlacz.Zwroc tez uwage czy nie ma zamknietego wewnetrznego obiegu powietrza.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #17 28 Sty 2011 21:58
    kedlaw07
    Poziom 9  

Witam,
    zastosowałem następujące środki:
    *umyłem szyby od wewnątrz,
    *potem poczekałem aż wyschną i następnie spryskałem jakimś środkiem przeciw parującym,
    *wrzuciłem 5 pochłaniaczy, kupiłem na Allegro (takie małe prostokątne),
    *przed wyjściem z samochodu wycieram szyby irchą,
    *jednocześnie wietrzę autko zamykając później drzwi,
    *filtr mam czysty, zero jakichkolwiek czarnych osadów,
    *wstawiam autko do znajomego w garażu (ok 18stopniC ale to zawsze więcej niż na dworze)raz w tygodniu na 4-5 godzin, a wtedy wycieraczki gumowe bo takich używam wiszą na grzejnikach i schną - przed założeniem otrzepuję z piachu.
    *po wyjściu z samochodu trzepię wycieraczki ze śniegu i błota,
    *staram się też nie nanieść śniegu do auta wsiadając do niego,
    *włączam klimatyzację i cyrkulacje zewnętrzną.

Na razie wszystko okey, a NASZE HONDY JAZZ'y tak maja wszystkie ;-(

Szamponu nie probowałem i nie bedę

0
  • #18 28 Sty 2011 23:00
    thomyk
    Poziom 10  

Zauważ czy przypadkiem ci się nie gromadzi gdzieś woda. W zimie lubią nasiąkać dywaniki śniegiem z butów i potem paruje to wszystko na szybę i chwyta to mróz. U kolegi była dziura w progu i tam wilgoć się dostawała do samochodu. Równie nieprzyjemne jest wtedy jeżdzenie podczas deszczu. Wszystko paruje dokoła.

0
  • #19 29 Sty 2011 06:05
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Jezeli to sie dzieje przy wlaczonej klimatyzacji i otwartym obiegu powietrza to pozostaje tylko nieszczelnosc nadwozia.Nic lepiej nie osusza wnetrza jak wlaczona klimatyzacja oczywiscie pod warunkiem ze nie sa zapchane odplywy.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #20 31 Sty 2011 09:47
    kedlaw07
    Poziom 9  

Wody pod dywanikami nie ma.
    W ASO powiedzieli że jeżeli szyby parują to trzeba włączyć klimatyzację z otwartym obiegu powietrza i wszystko będzie ok, co jest prawdą. JAZZy tak mają potwierdzone wieloma wypowiedziami na forum honda.pl

Cytat:
    Zauważ czy przypadkiem ci się nie gromadzi gdzieś woda. W zimie lubią nasiąkać dywaniki śniegiem z butów i potem paruje to wszystko na szybę i chwyta to mróz.

Wody nie ma a dywaniki są trzepane. Pisałem o tym powyżej w innych postach.
    Cytat:
    Zauważ czy przypadkiem ci się nie gromadzi gdzieś woda. W zimie lubią nasiąkać dywaniki śniegiem z butów i potem paruje to wszystko na szybę i chwyta to mróz.

Jak mogą nasiąkać gumowe dywaniki wodą ?:!:

-1
  • #21 31 Sty 2011 11:24
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! A co zatem z odplywami? Pozdrawiam.Stefan.

1
  • #22 31 Sty 2011 14:56
    pipałosia
    Poziom 25  

Sposób jak dotąd się sprawdza, biorę ręcznik papierowy czy nawet papier toaletowy i wycieram po prostu szyby. Chwilkę trzeba poświęcić ale za to rano w środku szronu nie ma. Próbowałem też przed dojazdem na miejsce jakieś 10, 15 minut włączyć klimatyzację lub zimny nawiew. Próbowałem jednego i drugiego w sumie sprawdza się lecz po co marznąć niepotrzebnie. Wolę przetrzeć szybki i na rano jest OK.

1
  • #23 31 Sty 2011 22:01
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam!"Próbowałem też przed dojazdem na miejsce jakieś 10, 15 minut włączyć klimatyzację lub zimny nawiew. Próbowałem jednego i drugiego w sumie sprawdza się lecz po co marznąć niepotrzebnie." a dlaczego marznac???To ze jest wlaczona klimatyzacja wcale nie znaczy ze ma byc zimno w samochodzie! Sucho bedzie jednak napewno.Pozdrawiam.Stefan.

0