Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo brak biegów 1,2,3,4

03 Dec 2010 21:08 12055 13
  • Level 9  
    Kango 1.5 dci 2003r.
    Zablokowały mi się biegi. Nie mogę wrzucić wstecznego 1,2,3 i 4. Wchodzi tylko 5-tka.Ruszałem od dołu drążkiem i ramiączkiem przy skrzyni niestety na nic. Proszę o poradę. Jestem tu nowy i nie wiem czy jestem w dobrym dziale.
    Proszę o odpowiedź.

Moderated By Pawel wawa:

Ja Ci dam "POMOCY" w temacie. Poprawiłem na przyszłość proszę wnikliwiej czytać regulamin.

[30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 29  
    przypuszczam że skrzynia do wyjęcia i naprawy. Pojedź do warsztatu który się na tym zna, robi skrzynie biegów, bo w innym będzie skrzynka do wymiany ,najlepiej używana, która nie koniecznie pasuje przełożeniami do twojego silnika. PS. moim zdaniem jest coś nie tak z wybierakami ale to pozostawiam do oceny po rozebraniu skrzynki
  • Level 10  
    Witam.Mam taki sam problem.Raz już się tak zdarzyło ,poruszałem drążkiem przy skrzyni i biegi zaczęły się załączać.Teraz niestety ten sposob nie działa.Szukam podpowiedzi co to może być a jak nie to tylko mechanik.Kolego jak naprawisz to daj znać co było przyczyną.Pozdrowienia.

Witam ponownie.W sprawie tej dyskusji i problemu.Auto naprawione..Przyczyna usterki: prawdopodobnie podgięty lub wyrobiony wybierak wstecznego biegu lub wałek tegoż biegu.Przy wyrzucaniu wstecznego wałek nie wysuwa się całkowicie( najczęściej przy zimnym silniku(duże mrozy))Naprawa to najprościej wysunąć wałek ręcznie.Wałek ten jest najgrubszym w tych skrzyniach i jest jako pierwszy od strony chłodnicy.Spuszczamy olej,odkręcamy 3 śruby od dekla skrzyni(tylna osłona), zdejmujemy osłonę i wyciągamy do siebie wymieniony wałek .Następnie skręcamy, zalewamy olejem i cieszymy się że naprawiliśmy sami a za zaoszczędzoną kasę pijemy browara.Opisane na podstawie własnych doświadczeń.Powodzenia.
  • Level 10  
    Witam.
    Moj kolega mial ostatni podobny problem w Renault Modus.Mozna bylo tylko wsteczny wrzucic.Mechanik rozebral i naprawil,ale dokladnie nie powiedzial co bylo uszkodzone,mowil cos o jakich zawleczkach na wodzikach ktore to kosztowaly 200zl w servisie ,natomiast cala robota to 700zl.Kolega zalowal ze nie kupil calej skrzyni,gdyz na allegro znalazl za 800zl z malym przebiegiem i gwarancja rozruchowa.
    Czasami sie nie oplaca naprawiac,lepiej kupic dobra i zalozyc.
  • Level 9  
    Naprawione za 18 zł
  • Level 28  
    Quote:
    NAPRAWIONE ZA 18 zł

Mógłbyś to jakoś rozwinąć?
  • Level 9  
    Przytarł się tryb 5 biegu i nie odskoczył
    brak oleju w skrzyni lub stary zalać nowym elf-18 zł,
    rozpędzić auto do 70-80 na godzinę trochę ciężko ruszyć
    próbować wrzucać biegi
    powinno odpuścić po około 5 -10 km pomogło już kilku osobom
    Porada z serwisu po znajomości
  • Level 30  
    kopyto4 wrote:
    Przytarł się tryb 5 biegu i nie odskoczył
    brak oleju w skrzyni lub stary zalać nowym elf-18 zł,
    rozpędzić auto do 70-80 na godzinę trochę ciężko ruszyć
    próbować wrzucać biegi
    powinno odpuścić po około 5 -10 km pomogło już kilku osobom
    Porada z serwisu po znajomości

Chcesz powiedzieć że do wymiany oleju zużyłeś 1L?? Sorry ale potwierdź mi to zanim zacznę wnikać co to za serwis i co za bzdury wygaduje i jak bardzo po znajomości ten serwis.
    pozdr
  • Level 9  
    dokładnie wchodzi do jb3,jb1 3.4 l jak zalejesz już litrem to pomoże jak nie było nic zrób tak i nie wprowadzaj ludzi w błąd pewnie jesteś mechanikiem naciągaczem co od razu skrzynie trzeba wymienić i kasę zgarnąć
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Kopyto4, Ty się kopytem w głowę stuknij!

Sam wiesz ile wlać trzeba, to ile tak na prawdę wlałeś?

Jeszcze mechaniora naciągacza przeprosisz, myślisz że jak bez oleju jeździłeś to po dolaniu wróci wszystko do normy? Będziesz tą skrzynię jeszcze wyciągać, wspomnisz moje słowa, tylko nie przychodź tu po rady jak to zrobić!

Pozdrawiamy nie czule!
  • Level 9  
    Nie denerwuj się
    nie było oleju bo mechanior po wymianie półośki go do skrzyni nie wlał to jak tu im ufać
    POZDROWIENIA
    Więc jak myślisz? Długa ta skrzynia będzie jeździć skoro oleju w sobie nie miała?
  • Level 9  
    Może długo nie pochodzi ale naprawiona i oto chodzi chyba wszystkim nam
    Się naprawiła?? Gdzie jest moderator??