Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z podlaczeniem 2x ethernet pod livebox

patrykpeczek 03 Dec 2010 21:54 2277 15
    patrykpeczek
    Level 9  
    Witam, mam duzy problem. Otoz chcialem podlaczyc pod livebox dwa komputery.
    Zainstalowalem na jednym (Eth czerwony) i ladnie smiga, gdy podlaczylem drugi (eth zolty) to wyskakuje mi polaczenie, ale pobiera IP. Noi na tym koniec, jest tak przez 3 minuty poczym wyskakuje "Ograniczona lączność lub brak łączności"
    Prosze o pomoc!
    na 192.168.1.1 mam wylaczone TV przez ADSL
    __FlyMan__
    Level 21  
    A jakiego kabla używasz ? Z przeplotem czy bez ?
    patrykpeczek
    Level 9  
    A jak to sprawdzic? Nie znam sie za bardzo na kablach:)

Dodano po 15 [sekundy]:

Ten kabel był w zestawie Livebox
    ajanek9
    Level 29  
    Podłącz działający komputer pierwsze do czerwonego portu, a później przełącz do żółtego i sprawdź działanie, w ten sposób wykluczysz livebox, później ze sprawdzonego działającego portu i kabla podłącz do komputera, który chcesz podłączyć, sprawdź działanie.
    Może problem leży w komputerze, ale to musisz sprawdzić.
    patrykpeczek
    Level 9  
    No własnie komputer jest u kolegi, ale wlozylem czerowony kabel od dzialajacego komputera do zltego portu i normalnie dziala internet.
    W menadzerze urzadzen karta sieciowa jest odpowiednio zainstalowana (VIA)
    patrykpeczek
    Level 9  
    a jak to ustawic, jak wchodze na 192.168.1.1 to mam to mam tv przez adsl telefonia przez adsl, prosze mi wytlumaczyc jak:)
    ul1002

Level 35  
    W opcjach wyłącz TV ( telewizję przez adsl). tyle pamiętam z ustawień kiedyś , jak nie pomoże to inni koledzy dadzą radę
    patrykpeczek
    Level 9  
    jest wylaczone i wlasnie pobiera IP i na tym koniec, a jak wlaczone bylo to nawet nie chcialo polaczenie wyskoczyc:(
    patrykpeczek
    Level 9  
    a mozna krok po kroku? nie wiem o co chodzi
    ajanek9
    Level 29  
    patrykpeczek napisał :
    Quote:
    No własnie komputer jest u kolegi, ale wlozylem czerowony kabel od dzialajacego komputera do zltego portu i normalnie dziala internet.

To najlepiej zostawić liveboxa i jego konfigurację w spokoju, problem w kablu lub komputerze, a kabel to oryginalny czy zarabiany w sklepie na metry, oraz jak się ma karta sieciowa i połączenie, jakieś komunikaty? może jakiś zrzut?
    patrykpeczek
    Level 9  
    Pisalem UP ze orginalny z zestawu livebox
    ajanek9
    Level 29  
    A sprawdziłeś tak jak pisałem?
    Quote:
    Podłącz działający komputer pierwsze do czerwonego portu, a później przełącz do żółtego i sprawdź działanie, w ten sposób wykluczysz livebox, później ze sprawdzonego działającego portu i kabla podłącz do komputera, który chcesz podłączyć, sprawdź działanie.
    Może problem leży w komputerze, ale to musisz sprawdzić.

Jeśli tak to napisz o efektach.