Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr "Elektronika MMC-1" - Czy to miernik dob

03 Gru 2010 22:43 3874 10
  • Poziom 16  
    Witam, używam go już troche, kiedyś znalazłem w jakimś pudle z elementami elektronicznymi.
    Czy ten miernik jest dobry do pomiarów (tak ogólnie)?
    Sądząc po napisach jest produkcji rosyjskiej. Rok produkcji 1993 i nadal działa ;).
    Jedynie trzeba było dolutować odczepiony kabelek od baterii.

I jeszcze mój filmik dla ciekawych co ma w środku :
    Niestety troche trzęsie, ale nie mam statywu do kamery internetowej. :P

Link

PS: Bardzo prosze o wyjaśnienie mi, na jakiej zasadzie działa ta folia nad ekranikiem. ;)
    Jak ją wstawić równolegle z ekranikiem to jest normalnie, a jak sie wstawi pod kąt 90 * to sie robi negatyw ...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kiedyś miałem ten miernik. Mimo, że nie ma on wyglądu, to jest bardzo dokładny. Na pewno jest lepszy od dzisiejszych chińskich mierników za 30 złotych.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kawał porządnej roboty. Tu masz podstawowy schemat aplikacyjny układu:
    http://www.qrx.narod.ru/avt/t_kp572.htm
    Możesz sobie porównać, czy to nie przypadkiem radziecka wersja ICL7106
    Zresztą wystarczy wpisać sobie w googla
    Cytat:
    КР572ПВ5

Masz tam zastosowany bardzo dokładny zestaw rezystorów:
    http://www.niiemp.ru/Resistor%20Networks%20Th...al%20Input%20Voltage%20Dividers%203418013.htm
    Ten miernik bije na głowę większość chińskiej produkcji.
  • Poziom 41  
    Tak, popieram przedmówców, bardzo dobry miernik.
    Folia ta jest częścią wyświetlacza ciekłokrystalicznego, po prostu jest nie przyklejona, a co robi, to po prostu znajdź opis działania wyświetlacza LCD.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co do folii, to poczytaj sobie o polaryzacji światła i zasadzie działania wyświetlaczy lcd. To folia polaryzacyjna i przekręcając ją wprowadzasz interakcję z drugą częścią polaryzatora.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Cytat:
    UM-Z2 pamiętam. To był mój pierwszy miernik. Później był wspomniany MMC-1. To były czasy...

mam podobny od nauczyciela od informatyki ;)
    UM 202

Multimetr "Elektronika MMC-1" - Czy to miernik dobMultimetr "Elektronika MMC-1" - Czy to miernik dob

:)

PS: Czy ja dobrze widze 3 diody czerwone na mierniku Z2? :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jurku, ale w porównaniu do dzisiaj oferowanych podręcznych mierników za rozsądne pieniądze, ten rosyjski prezentuje się na prawdę porządnie i solidnie. Precyzyjne elementy, ręcznie strojony...
  • Poziom 16  
    I nie ma żadnych popularnych obecnie czarnych "glutków" (napylonych układów scalonych), co w razie uszkodzenia takiego napylonego układu stawiałoby użytkownika w dość ciężkiej sytuacji odnośnie naprawy (nie wiadomo co to za układ)...