Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka gazowa, wrozamet mastercook - odbijający zawór

bercik-1 03 Dec 2010 22:55 4382 6
 • #1
  bercik-1
  Level 10  
  Witam
  W mojej kuchence Wrozamet Mastercook nawet po 2 min jak puszcze zawór to płomień gaśnie.Termopara wygląda na sprawną,po przemierzeniu miernikiem wychodzi 33 miliwolty.
  Co może być jeszcze uszkodzone??
 • #2
  bercik-1
  Level 10  
  usterka rozwiązana,zawór się wyrobił i nie dochodził do końca.Po podłożeniu podkładek wszystko działa jak należy.
  Temat można zamknąć.
 • #3
  Sophie
  Level 10  
  Witam, nie tworzę nowego tematu, bo mam bardzo podobny problem, ale rozwiązanie nie pasuje.
  A mianowicie, Mam kuchenkę Wrozamet Mastercook, i w gazowym piekarniku, gdy zaświecę zapalniczką i trzymam wciśnięte i przekręcone pokretło - płomień się zapala. Natomiast, gdy puszczę pokrętło - gaśnie. Czasami po dłuuugim (nawet 15 min) trzymaniu, nie zgasnie, ale to jest bardzo rzadkie. Czasami jak się zdenerwuję, to wciskam milion razy pokretło szybko, tak, że nie zdąży zgasnąć płomień - i czasami udaje się, że działa potem normalnie, ale potrafi po kilkunastu minutach zgasnąć po uprzednim huku, jakby odpadł od niej kawałek blachy. Wybebeszyłam ją na drobne części, wszystko wyczyściłam, spowrotem przykręciłam i.....działala świetnie bez przedniego panelu, jak testowałam, a po jego założeniu dalej to samo a nawet gorzej działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Niby mogę jej używać, jak mam do upieczenia coś do 30 minut, po prostu stoję i trzymam pokretło, ale jak coś ma się piec 3 h....
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Termopara do wymiany i po wymianie do prawidłowego ustawienia wzgledem palnika.
 • #5
  bercik-1
  Level 10  
  W pokrętło włożyć kawałek papierka i założyć na trzpień i wtedy spróbować czy będzie działać.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Sophie
  Level 10  
  Cześć, zdjęłam podkładki z wszystkich pokreteł i dałam pod to od piekarnika i też gaśnie, termopara może, tylko teraz to nie wiem czy ją obluzowałam za bardzo i może dlatego, czy jest totalnie do wymiany. Zamocowana maksymalnie "czerwstwo", że ani drgnie - wszysko działa....do czasu huku. Ja nei wiem co może powodować ten huk? No chyba aż tak się metal nie napręża, że mi przesuwa części w środku?

  PS jak dzwoniłam do "fachowca" to powiedział, że weźmie 150 PLN za przyjazd + 150 PLN za wymianę części.....jak na moje oko to 3 razy za drogo??? Ile powinna kosztować nowa termopara?