Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin N150 Enhanced Wireless Modem Router - bezprzewodowy?

04 Gru 2010 00:54 4542 4
  • Poziom 9  
    Witam

Dzisiaj zakupiłem taki router, żeby łączyć się z neostradą bez kabli. No i nachodzi mnie pytanie, czy dobrze zrobiłem?
    Staram się połączyć z routerem bezprzewodowo, ale niestety nie mam dostępu do internetu. Dopiero jak połączę laptopa z routerem kablem internetowym, mam do niego dostęp. Czy to połączenie jest konieczne czy czegoś nie skonfigurowałem jak trzeba? Dodam, że nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji, czy on pracuje jako modem czy potrzebuje połączenia kablowego z komputerem, żeby "rozsiewać" internet.

Pomoże ktoś?
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Router z WIFI prawidłowo skonfigurowany sam łączy się i "rozsiewa" internet. Być może jest w nim ustawiona sieć niewidoczna, która o ile dobrze pamiętam działa następująco: sygnał jest wysyłany ale niewidoczny dla sprzętów a można się z nim połączyć znając jego dane i wpisać w wyszukiwaniu sieci dokładną nazwę. A może po prostu ustawił kolega jakieś hasło czy cuś. Router był nowy czy używany? W przypadku używki wpierw należy takowy zresetować.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    LORD90 napisał:
    Router z WIFI prawidłowo skonfigurowany sam łączy się i "rozsiewa" internet.

Ale musi mieć wbudowany modem, czy tak?

LORD90 napisał:
    Być może jest w nim ustawiona sieć niewidoczna, która o ile dobrze pamiętam działa następująco: sygnał jest wysyłany ale niewidoczny dla sprzętów a można się z nim połączyć znając jego dane i wpisać w wyszukiwaniu sieci dokładną nazwę. A może po prostu ustawił kolega jakieś hasło czy cuś.

Ogólnie rzecz biorąc router łączy się z ADSL, ale bez połączenia go z jakimś urządzeniem (tu mój laptop) za pomocą kabla, internet nie działa. Po podłączeniu, na innych urządzeniach internet działa bezprzewodowo - telefon i dwa inne laptopy.

LORD90 napisał:
    Router był nowy czy używany? W przypadku używki wpierw należy takowy zresetować.

Nówka sztuka.

Dziwnym jest, że nie działa mi płytka z szybką konfiguracją. Wszystko konfigurowałem manualnie, z poziomu przeglądarki po wpisaniu IP. Być może coś źle skonfigurowałem?
  • Poziom 20  
    Tak modem ADSL musi być jeśli mowa o neostradzie. Może więc coś nie tak z samym laptopem ?

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam, źle doczytałem. Czyli bez połaczenia kablem z jakimś sprzętem, router nie spełnia swojej funkcji ?
  • Poziom 9  
    LORD90 napisał:
    Czyli bez połaczenia kablem z jakimś sprzętem, router nie spełnia swojej funkcji ?

Dokładnie tak. Jak odłączę kabel internetowy od laptopa, router nie nadaje internetu

EDIT!
    Działa! Zapomniałem o tym, że mam ręcznie powpisywaną konfiguracje TCP/IP niezbędną do odpowiedniej pracy ad-hoc :P Ustawiłem wszystko z automatu i działa jak trzeba :D Bez kabli.
    A wpadłem na to, jak sprawdziłem, czy przypadkiem po odłączeniu go od laptopa będą działać inne urządzenia. I działały :P

Przepraszam za niepotrzebny temat :oops: