Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER ASPIRE 9301 CZARNY EKRAN I NIC

04 Gru 2010 17:37 3617 4
  • Poziom 8  
    Witam jestem nowy na forum.mam taki problem z moim acerem aspire 9301(model odpowiada aspire 7000 i 9300) włączam go i dwa razy mignie kontrolka hdd i nic dalej się nie dzieje(czarny ekran power się świeci).problem zaczął się już dawno temu ale go zlekceważyłem.najpierw komputer się co chwila zawieszał,następnie zaczęły na ekranie wyskakiwać różnokolorowe paski poziome i zacinka systemu,później żeby włączyć komputer musiałem raz nacisnąć power wyłączyć i jeszcze raz i wtedy odpalał czasami było tak za 3 razem.dziś postanowiłem rozkręcić laptopa i przeczyścić-nie zauważyłem żeby coś było przepalone albo poluzowane.na domiar złego po skręceniu jak podpinam do sieci dioda power automatycznie zaczyna świecić jakby komputer sam chciał się włączyć, ale i tak nic się nie dzieje.próbowałem robić crisis recovery bios,ale na pendrive'a i niestety nie wychodzi.mam też instrukcje serwisową w pdf ale tam jest napisane to sam co na wielu forach.proszę o konkretną odpowiedź i nieodsyłanie mnie do google bo wszyscy odsyłają i robi się błędne koło.pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    Prawdopodobnie jest padnięta grafika, lub niełączą kulki pod układem. Bez specjalistycznego sprzętu kolega tego sam nie naprawi
  • Poziom 8  
    Czyli sugerujesz oddać laptop do serwisu??a czy nie taniej by mnie wyszło jakbym kupił nową płytę główną.z tego co się orientowałem to jej koszt to od 80 do 150zł.a że karty są na niej zintegrowane to nie będzie chyba problemu,a dysk, procek itp wziąłbym ze starej płyty(i mógłbym sam wymienić.a i słyszałem coś że muszą to być płyty główne produkowane po 2009 bo wtedy dopiero naprawili ten błąd).a koszt serwisu to około 350-400zł.jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    Przed chwilą szukałem na allegro płyt głównych i znalazłem do acera aspire 9302 i kosztuje ona 449zł.Więc nie wiem gdzie kolega taką tanią płytę (sprawną) znalazł :). Ja sugeruje oddanie do serwisu. Przy wyborze serwisu proponuje patrzyć na okres gwarancji jaki dają. Jeśli powyżej 6 miesięcy to jest ok. Bo czasami serwisy mogą tylko wygrzać lub przekulkować układ. Laptop podziała może z 2 lub 3 miesiące i usterka się powtórzy.
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedź.zamykam temat