Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa prędkościomierz BMW E39 523i

04 Dec 2010 17:49 8882 8
  • Level 14  
    Witam!
    Trafił do mnie samochód jak w tytule z roku1999. Nie działa prędkościomierz i ekonomizer, ABS i TC działa. Z tego co mówi właściciel przestało działać po przekładce (był to Anglik) warsztat, który przekładał rozłożył ręce. Potrzebuję schematu instalacji do licznika i opis wyprowadzeń. Posiadam schemat tylko z Autodaty- brak opisów wyprowadzeń i kolory przewodów nie zgadzają się. Dodam iż zakładałem inny licznik i wskaźniki nadal nie działały. Proszę o pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Witam , najprawdopodobniej pomoże tu kodowanie sterowników ponieważ jeśli się nie mylę to dane do prędkościomierza i ekonomizera lecą po szynie CAN i w liczniku należy włączyć opcję prędkość via CAN i ekonomizer via CAN programem BMW scanner 1.4.0 albo zrobić pełne kodowanie wszystkich sterowników samochodu lecz nie wiem jak to pójdzie jeśli zastosowałeś inny licznik którego wersja może nie mieć wszystkich wymaganych funkcji jakie moze wymagać protokól komunikacyjny tego auta.

co do schematu to na początek potrzeba wiecej danych jak numer VIN anglika

wienio

ps. dodaję zrzut okna kodowania licznika z programu bmw scanner 1.4.0 w ktorym jest taka opcja ale powtarzam nie nwiem jaki model licznika zamontowano w aucie wiec nie ponosze odpowiedzialności za nietrafione zakupy czesci :)

wienio

Nie działa prędkościomierz BMW E39 523i
  • Level 29  
    99 rocznik nie miał prędkości z dyfra?
  • Level 14  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Licznik dostałem od klienta oryginalny "Angielski"po zamontowaniu prędkościomierz i ekonomizer nadal nie działał.po Sądzę że firma, która robiła przekładkę popaprała coś z instalacją choć auto wygląda na zrobione solidnie. VIN podam troszkę później.
    Jeśli chodzi o sygnał prędkości jestem pewien, że pochodzi od ABS-u.
  • Level 31  
    Masz sygnał prędkości w innych sterownikach?Nie masz usterek związanych z CAN-em?
  • Level 14  
    Brak jakichkolwiek usterek w innych sterownikach i prędkości w inne miejsca dociera. ABS działa jak najbardziej poprawnie.
  • Helpful post
    Level 12  
    Sygnał prędkości pochodzi z tylnego lewego koła i idzie do sterownika ABS/DSC.
    Z ABS/DSC wychodzi z pinu 34 (przewód brązowo-czerwony), do licznika. I teraz jest różnica w licznikach, w zależności czy jest to IKE (duży wyświetlacz), czy KOMBI (mały wyświetlacz).
    IKE - pin 1 (kostka 26 pin biała),
    KOMBI - pin 19 (kostka 26 pin biała).
    Jest to zapewne sygnał prostokątny więc oscyloskop prawdę powie.:D
  • Level 14  
    Witam po dłuższej przerwie.
    Auto czytane było KTS-em. Dzięki AdamBawaria za konkrety. Biorę się za sprawdzanie kabelków.

Dodano po 3 [godziny] 25 [minuty]:

Problem rozwiązany. Dziękuję koledze Adamowi za pomoc. Brak było połączenia pomiędzy licznikiem a sterownikiem ABS-u. Po wstawieniu nowego kabelka wszystko wróciło do normy. W moim przypadku sterownik ABS jest obok schowka i sygnał wychodzi z pinu 40. Kolor brązowo-czerwony.