Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo sieciowe nie reaguje na dany kabel

zerohunter 04 Gru 2010 18:11 2853 23
  • #1 04 Gru 2010 18:11
    zerohunter
    Poziom 10  

Witam wczoraj po zresetowaniu komputera dostałem komunikat iż kabel jest odlaczony.
    Oczywiście jest ona podłączony, kupiłem nawet nowy myśląc ze jest zepsuty, ale nie.
    Sprawa jest następująca, już przeinstalowalem system, komp nie widzi kabla jeśli jest podłączony do routera rozdzielajqcego, natOmiast widzi jeśli jest podłączony do routera który odbiera sygnał anteny.
    Żeby było ciekawiej, komputer brata odbiera neta z routera rozdzielajqcego, wifi także działa.
    Macie jakieś pomysły ?

• #2 04 Gru 2010 18:15
    tronic1
    Spec od komputerów

W routerze jak go nazywasz " rozdzielającym " zmieniałeś na inny port ? Kabel jest właściwy ? Skrętka czy na wprost ? Masz włączone DHCP w tym rozdzielającym ?

• #3 04 Gru 2010 18:16
    gamer512
    Poziom 16  

Czyli, że wszystko działa ale nie w takiej konfiguracji jakbyś chciał :?: Może coś z kartą sieciową. Spróbuj założyć inną (nie od brata). A inne wyjścia routera rozdzielającego sprawdzałeś :?:

• #4 04 Gru 2010 18:26
    zerohunter
    Poziom 10  

Próbowałem innych portów, kabel jest właściwy lan, to dhcp powinno być w porządku bo to mi ustawial provider, tak jak mówię wczoraj mu sie oddziałami współpracować, to wyglada jakby mój pc nie chciał tego routera widzieć po prostu.

• #5 04 Gru 2010 18:30
    gamer512
    Poziom 16  

A czy brat ma taki sam system operacyjny jak ty, i jaki masz ty a jaki brat :?:

• #6 04 Gru 2010 18:51
    zerohunter
    Poziom 10  

Obaj mamy xpeki.

• #7 04 Gru 2010 19:11
    daavid117
    Poziom 42  

Czy czasem na Twoim komputerze nie masz statycznie ustawionego IP?

• #8 04 Gru 2010 19:20
    zerohunter
    Poziom 10  

Jeśli chodzi o stałe ip, to ja mam net osiedlowy, więc to nie zależy odemnie.

• #9 04 Gru 2010 19:22
    daavid117
    Poziom 42  

Zależy! Nie mówię o IP na wyjściu (zewnętrznym), tylko wewnętrznym. Na Twoim komputerze sprawdź ustawienia IP. Powinno być "automatyczne".

• #10 04 Gru 2010 19:24
    skillZ
    Poziom 16  

jeśli DHCP to Start-->Uruchom-->cmd-->enter
    komendy:
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    ipconfig /all

(oczywiście z podłączonym kablem sieciowym)

i jaki masz komunikat?

Może masz to zrobione tak, że IP jest ustawione na sztywno w komputerze i dlatego nie pobiera z DHCP. Sprawdź ustawienia karty sieciowej we właściwościach połączenia Ethernet IP v4.

• #11 04 Gru 2010 20:13
    zerohunter
    Poziom 10  

"nie można przeprowadzić żadnej operacji na karcie polaczenei lokalne ponieważ nośnik / kabel tej karty jest odlaczony"

Dodano po 16 [minuty]:

Dodam że te diody tam się nie migają, tak jak przy podpięciu antenowego.

• Pomocny post
    #12 04 Gru 2010 20:44
    skillZ
    Poziom 16  

podepnij się pod to drugie na 100% działające gniazdo, pod które jest podpięty brat i zobacz czy się świecą. I sprawdź to wewnętrzne IP, czy nie jest na sztywno!

Start-->Panel Sterowania-->Połączenia sieciowe-->Połączenie lokalne-->PPM-->Właściwości-->Protokół TCP/IP-->Właściwości.

Jeśli masz tam coś wpisane, to oznacza, że jest na sztywno. Wtedy zaznacz
    "Uzyskaj adres IP automatycznie", "Uzyskaj DNS automatycznie", ew. spisz
    starą konfigurację na kartce, aby później móc ją wprowadzić ponownie w tym
    miejscu. Po zastosowaniu zmian uruchom ponownie komputer.

• #13 04 Gru 2010 21:07
    zerohunter
    Poziom 10  

Wszystko mam tam na automatycznie.

• #14 04 Gru 2010 21:24
    skillZ
    Poziom 16  

To co pomogło, że kliknąłeś mi, że pomogłem? :)

• #15 04 Gru 2010 21:26
    zerohunter
    Poziom 10  

Nic kurde nie pomogło, tak sobie kliknąłem bo się interesujesz tematem, dalej nie mam u siebie neta.

• #16 04 Gru 2010 23:04
    tronic1
    Spec od komputerów

Pozostaje ci sprawdzić na innej karcie sieciowej.

• Pomocny post
    #17 05 Gru 2010 05:03
    skillZ
    Poziom 16  

Mam cały czas wątpliwości co do dwóch kwestii:

1. Czy próbowałeś podłączyć się do "routera rozdzielającego", do tego samego portu co brat, kiedy brat nie jest do niego podłączony?

2. Provider konfigurował DHCP w routerze, może zadzwoń do niego i zapytaj jak to czynił? To znaczy czy skonfigurował je tak, że obsługuje jedynie komputery, który MAC adres został uprzednio tam wpisany. Jeśli tak, to pytanie, czy MAC adres z Twojego kompa został tam dopisany. Diody tak czy inaczej powinny się świecić i komunikat niby, że 'nie można pobrać adresu IP', ale też warto się tych rzeczy dowiedzieć.

3. Jeszcze jedna istotna sprawa, która nie została tu zaznaczona. Zrestartuj najpierw modem z odłączonym routerem (wyłącz z prądu na kilkanaście sekund i podłącz do prądu), potem wyłącz router z prądu na kilkanaście sekund, i włącz go ponownie, podłącz kabel łączący go z modemem (routerem nie-rozdzielającym: ). Podłącz kabel od swojego kompa.

Włączanie i wyłączanie to nie tyle metoda, co eliminacja możliwości, że to była tylko kwestia restartu :)

• #18 05 Gru 2010 09:11
    zerohunter
    Poziom 10  

Twoja 3 metoda nie zadziała, ale zresrtowalem caly układ "pradowy" i zqpapalo kabel;d
    Tylko ze teraz wysyła pakiety, a żadnych nie odbiera, wifi i u brata działa nadal.

• #19 05 Gru 2010 09:27
    daavid117
    Poziom 42  

Zaraz, zaraz. Brat jest po WiFi, a Ty po kablu tak? Więc może po prostu port w routerze jest uszkodzony?

• #20 05 Gru 2010 09:46
    zerohunter
    Poziom 10  

Nie nie, ja mam komórkę z wifi, obaj jesteśmy po kablu.

• #21 05 Gru 2010 13:41
    skillZ
    Poziom 16  

Ok, teraz jeśli widzi kabel, ale tylko wysyła i nie odbiera :

1. Wracamy do kroku poprzedniego:

jeśli DHCP to Start-->Uruchom-->cmd-->enter
    komendy:
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    ipconfig /all

przepisz tu każdy komunikat po zastosowaniu kolejno każdej z komend. Przy trzeciej interesuje mnie jedynie sekcja "Połączenie lokalne Ethernet"

2. Próbujemy wymienić kabel na inny, a najlepiej spróbuj podbiąć się do kabla brata i powiedz co się dzieje.

• #22 05 Gru 2010 19:24
    Platon
    Spec od komputerów

A czasem jest tak, ze po prostu ten router z tą sieciówką nie będzie działał. Weź pod uwagę taką możliwość.

• #23 05 Gru 2010 21:48
    lowermann
    Poziom 18  

Miałem identyczny problem. Na początku odłączyło mi komputer od sieci po wybudzeniu systemu. Komunikat o odłączonym kablu sieciowym. Co się okazało, diody w karcie sieciowej nie migały. Reset komputera i to samo. W końcu po odinstalowaniu karty sieciowej nie mogłem jej zainstalować ponieważ system xp nie widział karty. Mam na myśli kartę sieciową zintegrowaną. Jedyne co mi pomogło to reset biosu na płycie głównej i wszystko śmiga. Płyta główna to msi p35 neo2 fr

• #24 10 Gru 2010 18:56
    zerohunter
    Poziom 10  

Dobra, zresetowałem router, zaczęło wykrywać, tylko ustawienia się spaściły, i zapłaciłem providerowi 20 zeta, na piwo:D

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME