Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnat altea 5, problem z głośnikami wysokotonowymi

usergolo 04 Dec 2010 19:03 2612 6
    usergolo
    Level 10  
    Witam, mam problem z kolumnami magnata, model altea 5, napędza je yamaha rx-v461, przy słuchaniu głośnej muzyki został uszkodzony prawy głośnik wysokotonowy, dałem go do naprawy razem z lewym, i Pan z serwisu powiedział że i drugi był na wykończeniu, po naprawie pograło miesiać i po raz kolejny uszkodził się prawy wysokotonowy, i teraz pytanie: czy lepiej wymienić oba na tonsile 10/80 czy szukać przyczyn ? i czy może bardziej będą pasować do tych kolumn 11/100 ?
  • Helpful post
    marian133
    Level 38  
    Czekaj czekaj,to kolumna 2,5way jest? najlepiej jak byś narysował schemacik które kondy idą do wysokotonówki... chyba ze ta cewka 0,22mh i kondensator 4,7uf są właśnie na torze wysokotonówki to wtedy zmień go na 3,3uf. Można też wymienić rezystor aby przyciszyć wysokotonówkę... Ale prawda jest taka że musisz nieźle dawać w palnik skoro wysokotonówki się przepalają,na twoim miejscu nie ruszał bym nic tylko ciszej grał,po co męczyć takie kolumny.
    usergolo
    Level 10  
    Tak to 2,5 , może jednak wymienić je na 11/100 ? chłodzone tym ferrofluidem i mocniejsze to może wytrzymają ? A zabezpieczanie wysokotonowych głośników żarówką ma sens w takich kolumnach czy tylko w estradowych ?
  • Helpful post
    marian133
    Level 38  
    Jak chcesz to wymień,ale pamiętaj że jak wymienisz na inny głośnik to musisz i tak pogrzebać w zwrotnicy,przynajmniej w rezystorach. Żarówki tylko mają sens na estradzie bo tam są mocniejsze wzmacniacze.
    usergolo
    Level 10  
    I po roku przewijania zdecydowałem zmienić je na GDWK 10/80/26, proszę mi powiedzieć które rezystory wymienić i o jakich wartościach ?