Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

berlingo 2001r 1.9d problem z elektryka

buli01 04 Dec 2010 19:46 2570 13
    buli01
    Level 9  
    panowie mam problem z moim berlingo 2001r 1.9d problem polega na tym ze przy wlaczeniu zaplonu zapalaja sie tylko kontrolki od oleju i poduszki po zapaleniu nie dzialaja wycieraczki, wentylacja,kierunki dopiero po dodoaniu gazu cos kliknie w desce i wszystko zaczyna dzialac oprocz spryskiwaczy szyb ktore probowalem odmrozic i po tym zaczely sie dziac te dziwne rzeczy
    pokierujcie gdzie szukac przyczyny
    Brauniack
    Level 27  
    Witaj

Kolego zakładasz nowy post więc opisz dokładnie o co Ci chodzi. Przestrzegaj regulaminu i szanuj forumowiczów elektroda.pl
    buli01
    Level 9  
    sorry jestem nowy
    opisalem jaki jest problem ale nie wiem dlaczego sie nie pojawil
    chodzi o to ze przy wlaczeniu zaplony na tablicy pojawiaja sie tylko kontrolki od oleju i poduszek powietrznych po odpaleniu silnika nie dzialaja wycieraczki, kierunki,nawiew i niewykluczone ze cos jeszcze dopiero po dodaniu gazu jak auto zlapie wyzsze obroty cos kliknie i wszystko zaczyna dzialac
    inginio
    Level 15  
    A ładowanie sprawdziłeś?
    buli01
    Level 9  
    no nie bo to chyba nie ma nic do rzeczy aczkolwiek nie jestem pewien poniewaz jak wlanczam zaplon to nic nie dziala odpale tez nic nie dziala a dodam gazu obrotu skocza i wszystko ok i juz tak zostaje dziala wszystko nawet jak auto jest na wolnych brotach
    neron22
    Level 2  
    Ja od wczoraj mam to samo - Też w Berlingo 1.9 2001r więc byłbym wdzięczny jak ktoś by wiedział o co chodzi .

Dodano po 5 [minuty]:

Ano właśnie - Identycznie - Nie doczytałem - U mnie też zamarzł płyn od spryskiwacza szyb i po próbach odmrożenia i po nieudanym spryskaniu szyb tak zaczęło się dziać .
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Obaj Panowie się przyznajcie czym grzaliście ten płyn, obawiam się jednak, że nie tu jest sedno usterki.
    neron22
    Level 2  
    A może to przez próbę włączenia zamarzniętego spryskiwacza coś się stało - Ja grzałem suszarką :)
    Pawel wawa
    Zaczynasz Kolego myśleć w dobrym kierunku.
    neron22
    Level 2  
    Już naprawione . Trochę to dziwne ale był spalony bezpiecznik ( nie wiem od czego bo nie mam książki serwisowej ale 2 od prawej w górnym rzędzie ) . Teraz wszystko jest OK . Trochę dziwny ten samochód - mi na przykład nie chce odpalić jak postawię go pod górkę ( jak stoi prosto lub z górki jest OK ) zauważyłem że jak postoi pod górkę to ucieka paliwo z filtra i jak napompuję to odpala i chodzi bez problemu.
    Pawel wawa
    Nie jest dziwne, Kolega spalił ten bezpiecznik włączając zamarzniętą pompkę.
    W przypadku drugiej usterki do sprawdzenia szczelność przewodów paliwowych, włącznie z powrotami a jak jest ok to może być wina pompy. Środek zaradczy to zastosowanie zaworka jednokierunkowego.
    buli01
    Level 9  
    chodzi o to ze ja mam wszystkie bezpieczniki dobra i nie probowalem niczego rozmrazac poprosty przytrzymalem dluzej manetke od spryskiwacza i zaczelo sie to dziac co zauwazylem to sprawdzilem ladowanie i auto po odpaleniu na wolnych obrotach ma jakies 12.5v a jak dodam gazu i wszystko zacznie dzialac to jakies 14.5v wiec co moze z tym byc nie tak??
    Pawel wawa
    Bezpiecznik.
    buli01
    Level 9  
    dzieki panowie mieliscie racje to byl bezpiecznik slabo sprawdzilem przepraszam za jak wyniklo glupote i zawracanie glowy