Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

berlingo 2001r 1.9d problem z elektryka

04 Gru 2010 19:46 2423 13
  • Poziom 9  
    panowie mam problem z moim berlingo 2001r 1.9d problem polega na tym ze przy wlaczeniu zaplonu zapalaja sie tylko kontrolki od oleju i poduszki po zapaleniu nie dzialaja wycieraczki, wentylacja,kierunki dopiero po dodoaniu gazu cos kliknie w desce i wszystko zaczyna dzialac oprocz spryskiwaczy szyb ktore probowalem odmrozic i po tym zaczely sie dziac te dziwne rzeczy
    pokierujcie gdzie szukac przyczyny
  • Poziom 27  
    Witaj

Kolego zakładasz nowy post więc opisz dokładnie o co Ci chodzi. Przestrzegaj regulaminu i szanuj forumowiczów elektroda.pl
  • Poziom 9  
    sorry jestem nowy
    opisalem jaki jest problem ale nie wiem dlaczego sie nie pojawil
    chodzi o to ze przy wlaczeniu zaplony na tablicy pojawiaja sie tylko kontrolki od oleju i poduszek powietrznych po odpaleniu silnika nie dzialaja wycieraczki, kierunki,nawiew i niewykluczone ze cos jeszcze dopiero po dodaniu gazu jak auto zlapie wyzsze obroty cos kliknie i wszystko zaczyna dzialac
  • Poziom 15  
    A ładowanie sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    no nie bo to chyba nie ma nic do rzeczy aczkolwiek nie jestem pewien poniewaz jak wlanczam zaplon to nic nie dziala odpale tez nic nie dziala a dodam gazu obrotu skocza i wszystko ok i juz tak zostaje dziala wszystko nawet jak auto jest na wolnych brotach
  • Poziom 2  
    Ja od wczoraj mam to samo - Też w Berlingo 1.9 2001r więc byłbym wdzięczny jak ktoś by wiedział o co chodzi .

Dodano po 5 [minuty]:

Ano właśnie - Identycznie - Nie doczytałem - U mnie też zamarzł płyn od spryskiwacza szyb i po próbach odmrożenia i po nieudanym spryskaniu szyb tak zaczęło się dziać .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Obaj Panowie się przyznajcie czym grzaliście ten płyn, obawiam się jednak, że nie tu jest sedno usterki.
  • Poziom 2  
    A może to przez próbę włączenia zamarzniętego spryskiwacza coś się stało - Ja grzałem suszarką :)
    Zaczynasz Kolego myśleć w dobrym kierunku.
  • Poziom 2  
    Już naprawione . Trochę to dziwne ale był spalony bezpiecznik ( nie wiem od czego bo nie mam książki serwisowej ale 2 od prawej w górnym rzędzie ) . Teraz wszystko jest OK . Trochę dziwny ten samochód - mi na przykład nie chce odpalić jak postawię go pod górkę ( jak stoi prosto lub z górki jest OK ) zauważyłem że jak postoi pod górkę to ucieka paliwo z filtra i jak napompuję to odpala i chodzi bez problemu.
    Nie jest dziwne, Kolega spalił ten bezpiecznik włączając zamarzniętą pompkę.
    W przypadku drugiej usterki do sprawdzenia szczelność przewodów paliwowych, włącznie z powrotami a jak jest ok to może być wina pompy. Środek zaradczy to zastosowanie zaworka jednokierunkowego.
  • Poziom 9  
    chodzi o to ze ja mam wszystkie bezpieczniki dobra i nie probowalem niczego rozmrazac poprosty przytrzymalem dluzej manetke od spryskiwacza i zaczelo sie to dziac co zauwazylem to sprawdzilem ladowanie i auto po odpaleniu na wolnych obrotach ma jakies 12.5v a jak dodam gazu i wszystko zacznie dzialac to jakies 14.5v wiec co moze z tym byc nie tak??
    Bezpiecznik.
  • Poziom 9  
    dzieki panowie mieliscie racje to byl bezpiecznik slabo sprawdzilem przepraszam za jak wyniklo glupote i zawracanie glowy