Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp d1660 - zamiast tekstu drukowane czarne paski

04 Gru 2010 21:10 2556 5
  • Poziom 9  
    witam.
    mam problem, dziś chciałem wydrukować sobie tekst, i oto co mi się ukazało:

(przepraszam za słabą jakość, ale widać gdzie tekst dobry, a gdzie czarne paski zamiast tekstu)

dawałem "wyrównaj kasety drukujące" "wyczyść kasety drukujące" i nic nie pomaga ;/
    tuszu kolorowego jest mało ze pokazuje się alert, ale czarnego jest na tyle ze alertu nie ma.. tusze są oryginalne. i przy drukowaniu tekstu są takie paski, i jak dałem stronę testową to na tym małym zdjęciu kilka czarnych pasków się pojawiło.

a w czwartek drukowałem jeszcze i wszystko było ok.

chce zaznaczyć że tusz jest jeszcze na pewno, bo takich stron wydrukowałem około 15, i ciągle się drukuje,
    czasami pół strony jest ok, a poźniej takie coś się dzieje.
  • Poziom 31  
    Coś takiego widzę po raz pierwszy, a zajmuję się serwisowaniem.
    W pierwszej kolejności zdjął by obudowę i sprawdził bym wszystkie mocowania - śruby. W następnej kolejności przyjrzał bym się jak wygląda ENCODER zarówno liniowy jak i kołowy. Liniowy może być brudny, natomiast kołowy moze być lekko obluzowany. Ale stawiał bym na liniowy - pasek pozycjonowania karetki.
  • Poziom 9  
    nie ściągnę obudowy bo jakieś dziwne śrubki są

ale zauważyłem że czasami w tym "centrum obsługi hp" czarny tusz gdy jest włożony, to tam pokazuje się czerwone kółko z "X" tak jak by go nie było.. ;/ gdy wyciągnę tusz i włożę go jeszcze raz, albo od nowa drukarkę uruchomię, znowu się pokaże.
  • Spec od drukarek
    Może być uszkodzony kartridż. Musisz podmienić.
  • Poziom 9  
    obecnie nie mam jak podmienić.
    ale zauważyłem że gdy wyjmę kartridż czarny, i drukuje samym kolorowym np czarny tekst, wszystko ładnie drukuje.. a gdy włożę ten czarny to nie ;/

endriuf, jak to możliwe by np ten czarny kartridż się uszkodził ? skoro jednego dnia działa a drugiego nie ;/

może jakaś taśma się poluzowała od karetki ? osobno jest podłączona do kolorowego i czarnego ?

rozkręcił bym obudowę ale takiego śrubokręta nie mam dziwnego.
  • Spec od drukarek
    Jeśli to nie kartridż, to uszkodzona może być taśma sygnałowa karetki, a dokładnie jej część odpowiedzialna za obsługę czarnego kartridża.