Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu układu sterowania wycieraczek.

04 Paź 2004 21:43 1787 8
  • Poziom 11  
    Szukam wszelkiego rodzaju schematów , informacij na temat układu sterowania wycieraczek samochodowych. Interesują mnie stare jak i nowe układy. Jeżeli ktoś mógł by mi pomóc był bym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 11  
    Może chociaż ma ktoś namiary na literaturę tego typu??Chodzi mi o tytuły książek w których jest dość dobrze rozwinięty temat układów zasilania wycieraczek
  • Poziom 13  
    witam w praktycznym elektroniku byl taki ukladzik o ile dobrze pamietam jak znaide moge zeskanowac i ci podeslac jesli jesli jestes zainteresowany
  • Poziom 24  
    Do wycieraczek dochodzą 3-4-5 lub więcej przewodów, czy chodzi o układy sterowania podstawowe bez elektroniki (różne prędkości pracy), czy o układy elektroniczne sterujące pracą impulsową wycieraczek?

Z literaturą będzie chyba kłopot, trzeba zbierać materiały z dokumentacji serwisowej poszczególnych marek samochodów.

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    rexs napisał:
    witam w praktycznym elektroniku byl taki ukladzik o ile dobrze pamietam jak znaide moge zeskanowac i ci podeslac jesli jesli jestes zainteresowany

Oczywiście że jestem zainteresowany:) jeżeli mógł byś mi wysłąć to podaje swój adres: dreammick(malpa)op.pl

Do "Zbysława"
    Krótko mówiądz chodzi mi o wszystko co jest związane z z całym układem wycieraczek (starych i nowoczesnych ).

Dzięki za odpowiedzi!!
  • Poziom 13  
    witam jak znaide ten artkul to ci go podesle na poczte :)
  • Poziom 34  
    Witam.
    dreammick zasada pracy wycieraczek samochodowych jest tylko jedna. Są układy jedno biegowe i dwu biegowe. Hamowanie we wszystkich układach jest takie samo. Natomiast sterowanie pracą wycieraczek jest zróżnicowane, poczawszy od prostych układów anologowych, skończywszy na układach programowanych.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Do Zbysława:
    Wielki dzięki za nadesłane informacje.

jeżeli ktoś jeszcze posiada takie informacje i mógł by mi je przesłać to był bym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam!!