Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y530 i problem z odzyskaniem systemu z płyt DVD

Mac! 04 Dec 2010 21:53 1617 3
    Mac!
    Level 18  
    Witam, laptop jak w opisie lenovo Y530 z Vistą. Zaraz po zakupie zrobione były płyty Recovery (4szt dvd). Padl system. Wrzucam płytę nr1 - daję opcję boot z napędu. Włącza się 'lenovo onekey rescue system' - ładuje się baardzo wolno. Przechodzi skan plików systemowych. Brakowało kilku plików. Wziąłem advanced i tam była opcja odzyskania systemu z pliku (z płyt) biorę start i nic sie nie dzieje przez dłuższy czas :-/ Nie mruga kontrolka od dysku, nie czyta z płyty. Zawiecha?

Macie jakiś pomysł aby odzyskać system?-Zależy mi bo mam oryginalny (preinstalowany)
    Trabi
    Level 36  
    Chyba trzeba odczekać dość długi czas zanim coś zacznie się dziać. U mnie (też Y530) kopia z zewnętrznego HDD (ponad 70GB) i trzeba odczekać kilka minut zanim coś się zacznie dziać. Włącz, pozostaw go w spokoju i zrób sobie kawę. Daj mu pomyśleć.
    Poza tym, przecież możesz wrócić do preinstalowanej postaci systemu. Wówczas sam stawia system (z ukrytej partycji) w stanie w jakim postawił go po zakupie laptopa. Warunek: nie grzebałeś w wielkościach partycji i ich ilości.
    Mac!
    Level 18  
    U mnie najpierw trzeba było skorzystać z naprawy plików systemowych a później powrócić do opcji advanced. Jednak spotkał mnie niesamowity niefart ;-\ okazało się że nie mogę odzyskać systemu z płyt DVD ponieważ pierwsza płytka się źle nagrała (komp nie może skopiować 1 pliczku). Także w ten sposób lenovo załatwiło mnie. Pamiętam jeszcze jak nagrywałem te płytki to program nie sygnalizował żadnych błędów. Ale niestety. Wkurzyłem się i zainstalowałem Win7.

A jak można z ukrytej partycji? Nie grzebałem w partycjach itd. (mam 2 ukryte) Przycisk po lewej stronie mi nie działał bo też próbowałem uruchomić system z ukrytej partycji - chyba że jakoś inaczej się to uruchamia?