Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CSF 4590E - awaria

Andrzej -Kraków 04 Gru 2010 23:12 4337 12
  • #1 04 Gru 2010 23:12
    Andrzej -Kraków
    Poziom 1  

Witam,zmywarka pobiera bardzo duże ilości soli (naczynia po myciu mocno zasolone są),regulacja dozowania soli nie reaguje na pobór soli. Co może (jest)być przyczyną? Gdzie szukać usterki?
    Dziękuję za informacje.
    Nie wiem,czy ewent. powinien pojawiać się jakiś błąd na wyświetlaczu,bo nic się nie pojawia jest niby wszystko ok,a jednak nie....

1 12
  • #2 16 Sty 2013 14:38
    dzejkopa
    Poziom 9  

Witam,

ja mam ten sam problem. wczoraj był Pan z serwisu i powiedział że moduł sterujący jest uszkodzony i trzeba wymienić. Wymiana około 500 zł. Poradził też aby spróbować bez soli na samych tabletkach. Pozdrawiam

0
  • #3 16 Sty 2013 14:50
    czolgista
    Poziom 27  

Jak kolega ustawiał regulację ?

Dodano po 1 [minuty]:

dzejkopa napisał:
    Poradził też aby spróbować bez soli na samych tabletkach
    to też ciekawe ma jakiś sens
    Poza tym jeśli jest woda za twarda zalecane jest zamontowanie specjalnego filtra ,wszystko pisze w instrukcji nie macie jej ?

0
  • #4 16 Sty 2013 19:51
    Andrzej-Kraków
    Poziom 8  

Nie wiem, czy Wam to pomoże,ale u mnie był uszkodzony pojemnik na sól (coś tam w nim jest co się uszkodziło). Po wymianie kompletnego pojemnika wszystko wróciło do normy i jest tak niezmiennie do dziś. Oby zawsze....Aha, koszt naprawy wyniósł o ile dobrze pamiętam coś ok. 300zeta

0
  • #6 17 Sty 2013 10:29
    dzejkopa
    Poziom 9  

Witam,

wczoraj spróbowałem tak jak mówił serwisant. Najpierw wyjąłem sól ze zbiornika tyle ile mogłem (nie mam tak małej chochelki aby zmieściła się w otwór przez który sypie się sól), ustawiłem wskaźnik soli na zero (u mnie woda jest średnio twarda) i puściłem zmywarkę. Dalej ten sam problem. Dzisiaj spróbuje wybrać całą sól i puścić jeszcze raz. Może coś pomoże.

0
  • #7 19 Sty 2013 19:48
    Andrzej-Kraków
    Poziom 8  

Na "moje oko" pojemnik na sól powiedział "pa,pa". U mnie było podobnie,zmywarka pobierała "ogromne" ilości soli i żadne "złote środki" i rady nie pomogły. Pomogła.....wymiana pojemnika na nowy jak wspomniałem powyżej.
    Pzdr.

0
  • #9 20 Sty 2013 22:48
    Andrzej-Kraków
    Poziom 8  

Nie będę mówił co,bo po prostu nie wiem,a nie chcę Cię w błąd wprowadzać. Fachura tylko stwierdził przy oddawaniu sprzętu,że padł jakiś detal odpowiedzialny właśnie za dozowanie soli, a,że jest to nienaprawialne to cały pojemnik trzeba wymienić (to jego słowa). Zresztą w wielu sprzętach robią producenci właśnie tak,aby nie było naprawialne. A po co? Niech każdy sobie sam odpowie.
    Pzdr.

0
  • #10 21 Sty 2013 07:31
    dzejkopa
    Poziom 9  

Witam,

ja z kolei zrobiłem tak jak mówiłem. Wybrałem całą sól i puściłem pranie z pełną zmywarką jak na razie wszystko ok.

0
  • #11 22 Sty 2013 19:00
    Andrzej-Kraków
    Poziom 8  

Super,że Ci się udało rozwiązać problem, tylko wg. mnie połowicznie gdyż: z tego co piszesz to wyciągnąłeś całą sól, więc wiadomo,że zmywarka jej nie pobiera,bo....soli po prostu nie ma. A praca zmywarki na dłuższą metę bez soli wróży tylko kolejne problemy. No chyba,że uważasz inaczej.
    Pzdr.

0
  • #12 23 Sty 2013 07:30
    dzejkopa
    Poziom 9  

Witam,

pewnie masz rację, że to kwestja czasu, aż się całkowicie posypie. Na dzień dzisiejszy tak już pisałem koszt naprawy to 500 zł. Jak dobrze poszukać to nową już za 840 można kupić (też Candy :)). Dopóki nie niszczy naczyń to będę używał. Mam nauczkę że jak bedzie przedłużenie gwarancji do 5 lat to wykupuje. Bo ten dzisiejszy sprzęt nie ma długiej żywotności. Nadmienie że w ciągu dwóch ostatnich miesięcy to miałem też problem z kuchenką. A cały sprzęt AGD kupowałem w czerwcu 2008 r. Widać że 5 lat gwarancji zapewniłoby mi darmową naprawę.

Pozdrawiam

0
  • #13 23 Sty 2013 18:30
    Andrzej-Kraków
    Poziom 8  

Witaj, w tym przedłużaniu gwarancji coś jest, ja ten wspomniany pojemnik wymieniałem 1 miesiąc po skończeniu fabrycznej (2letniej) gwarancji),ale czasami trudno przewidzieć niestety problemy.... Co do Twojego problemu to może poszukaj jeszcze gdzieś w używkach (np. Allegro),jeżeli trafiłbyś niedrogo to sama wymiana pojemnika to nie jakaś filozofia, przy odrobinie zdolności manualnych wymieniłbyś sam. Co mi jeszcze przychodzi na myśl to czy jak uzupełniałeś sól w pojemniku to zawsze używałeś tej nakładki (jakby lejka) do nasypywania soli? Bo jeżeli nie to sól leciała sobie "byle jak" i najprawdopodobniej uszkodziła ten "nastawnik" co reguluje się (lewo-prawo) pobór soli ze względu na twardość wody, wiesz chyba o czym mówię. A już tak na marginesie to warto zmywarkę usprawnić, bo niezły to sprzęcik ogólnie, przynajmniej ta moja. Od czasu wymiany, a to już ponad dwa lata działa wszystko idealnie, oby jak najdłużej.
    Pzdr.

0