Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 2004r. nie ma zasilania 12V na zaworze SCV.

04 Gru 2010 23:37 6266 7
  • Poziom 13  
    Mazda 6 2004r. silnik 2.0 121KM na kostce od SCV-zawór reg.ciś w pompie CR. Nie ma po zapłonie napięcia 12v, nie mam do niej schematów.W autodacie nie ma a w workshopie bardzo ogólnie może ktoś podesłać linka do czegoś dokładniejszego. Oczywiście kable prześwietlone. Napięcia i masy na ECU są ok. Co może odcinać to zasilanie? Immo się uzbraja (lampka gaśnie).Macie jakieś sugestie. Dodam że było wszystko ok. Auto rano koledze sie zapowietrzyło i chcąc zapalić kręcił kilkanaście razy po 20sek.(do tylu mi sie przyznał).Filtr wymieniłem, odpowietrzyłem i nic. Wiec zaczałem szukać. CDIF2 nie pokazał błędów wiec szukałem na piechotę. Zacząłem od najważniejszego zaworu scv no a reszte już znacie. W poniedziałek dalej szukam ale wasza podpowiedz może dużo przyśpieszyć. Z góry DZIEKI!!!
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Dzieki za linka ale rezystancja scv jest ok. nie ma napięcia na wtyczce. Oba kable wg.Workshopa idą bezpośrednio z ecu i napięcie zaś. i masa taktująca. pin chyba 93 i 94. Kable prześwietliłem oba 0.3Ω więc ok. Moim zdaniem problem jest w ecu, coś go blokuje żeby nie podał zasilania na zawór.
  • Poziom 21  
    paliwo w baku czyste,bez zamarzniętej wody?sprawdz wszystkie przewody!jak wygląda ciśnienie wstępne?
  • Poziom 13  
    Na zaworze ma być 12V, tak podaje Workshop. 5V ma być na czujniku ciśnienia i jest. Na odpiętym nie sprawdzałem zrobię to jutro.Ale jak nie ma napięcia i nie wywala błędu to ja temu CDIF-owi nie ufam. Chyba pojadę do kumpla i pożyczę, ma Carmana.Jak ustalę co jest to dam znać.
  • Poziom 13  
    Ma ktoś może schemat lub opis budowy pompy wtryskowej denso w tej M6. Z pompy do listwy wychodzą dwie rurki wysokiego ciśnienia, jedna z górnej czesci pompy druga dolnej. Podpiąłem manometr do dolnej to zegara 600barów zabrakło przy próbie rozruchu. A jak podepnę się pod listwe to ciś. 0 barów. czy zawór scv może być przyczyną? z tego co wiem w systemie boscha nawet jak wypnie sie wtyczka z reg.ciśnienia to ok. 100barów nabija na listwie.