Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hasło w biosie po wyjęciu baterii z płyty głównej.LapItronix

05 Gru 2010 02:09 2120 10
  • Poziom 13  
    Wyjąłem baterie z biosu aby przywrócić go do ustawień pierwotnych i ku mojemu zdziwieniu pojawiło się hasło w biosie. Dodam że wcześniej go nie było. Czemu pojawiło się hasło w biosie skoro wcześniej go nie było?
  • Poziom 13  
    No i narozrabiałem... Wyjąłem kość biosu i przez przypadek odwrotnie włożyłem. Po tym zabiegu komputer już się nie włączył, tzn reaguje na przycisk "power" lecz nic nie wyświetla. No i teraz pytanie, czy wymiana samej kości pamięci przywróci mu sprawność?
  • Poziom 26  
    Pod warunkiem że będzie idealnie taka sama zawartość.
  • Poziom 13  
    Będzie problem z odczytaniem symbolu z kości, ponieważ napis jest niewyraźny. Może ktoś programuje na elektrodzie kości bios?
  • Poziom 26  
    Może programuje i to nie jeden tylko trzeba by znaleźć odpowiednią wersję tego biosa może na stronie producenta będzie jaka to płyta jaki bios jakieś namiary bez tego przecież nikt nic nie pomoże.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Coś mam na składzie to może się zaprogramuje inną kość.
    Który to dokładnie model Itronix?
  • Poziom 13  
    ITRONIX ix250 PIII 700mhz 128mb ram 6 gb hdd

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Takiego akurat mam na składzie.
    Mogę w poniedziałek sprawdzić jaka jest tam kość i zrobić duplikat.
  • Poziom 13  
    Kość biosu przyszła, komputer ruszył, ale na moje nieszczęście hasło wciąż jest i nie mam pojęcia jak się z nim uporać. Hasło składa się(chyba) z trzech liter, ponieważ tylko tyle mogę wpisać.
  • Poziom 43  
    Koniec tych rozważań o "włamaniu".