Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Zeus Victrix 26kw-błąd err 02

05 Gru 2010 06:49 7890 15
 • Poziom 12  
  Witam
  Drugi raz w moim Immergasie Zeus Victrix Superior 26kW, stało się to że na wyświetlaczu pojawił się symbol klucza, wyświetlacz mruga, a u dołu błąd ERR 02.
  Piec oczywiście nie idzie wtedy. Wyciągam wtyczkę z gniazdka wkładam i piec idzie.
  Co to może być? Pewnie trzeba będzie wzywać serwisanta.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 21  
  Wg. instrukcji błąd 02 oznacza: blokada termostatu bezpieczeństwa (nadmierna temperatura), nieprawidłowość kontroli płomienia.
  Pojawiającymi się od czasu do czasu błędami można się nie przejmować. Resetujemy je przyciskiem C na kotle, a na SCARze przyciskiem reset. Wyjmowanie wtyczki jest nieprawidłowe, bo można pomylić biegunowość (jeśli wtyczka jest dwubolcowa).
 • Poziom 12  
  Ale co może być tego powodem? Stało się to już drugi raz w ciągu 2 dni. Biegunowości u mnie nie da się pomylić ponieważ mam taką wtyczkę że nie ma możliwości inaczej jej wpiąć do gniazdka.
 • Poziom 21  
  Przyczyny, może przychylni serwisanci się odezwą. W instrukcji nic nie ma na temat przyczyn. Jest napisane, że jeśli sytuacja powtarza się często, to wezwać serwis.
 • Poziom 12  
  To poczekamy na wypowiedzi serwisantów Immergas-a
 • Poziom 9  
  driver1880 napisał:
  Witam
  Drugi raz w moim Immergasie Zeus Victrix Superior 26kW, stało się to że na wyświetlaczu pojawił się symbol klucza, wyświetlacz mruga, a u dołu błąd ERR 02.
  Piec oczywiście nie idzie wtedy. Wyciągam wtyczkę z gniazdka wkładam i piec idzie.
  Co to może być? Pewnie trzeba będzie wzywać serwisanta.
  Pozdrawiam.

  Witam, kolegę użytkownika niezawodnych pieców. Jestem tak jak Ty ( mogę chyba tak się zwracać) użytkownikiem takowego pieca, mam czujkę pogodową, i sterownik CAR. Tutaj pytanie, Jaką masz ustawioną temperaturę w pomieszczeniu i jaką krzywa wybrałeś, i jakie masz zużycie przy jakiej kubaturze domu. Ja mam do ogrzania 120 m2 , temperatura ustawiona na 22 C ,od g. 8 00 rano do g. 5 00 w nocy , a pomiędzy g. 5 00 w nocy do g. 8 00 rano mam 23 C. krzywa 3 , przy obecnych temperaturach zużycie gazu na poziomie październik - 67 m3 gazu , listopad - 256 m3 gazu, grudzień do dziś już jest 42 m3 gazu. Piec momentami pracuje na poziomie 2-3 kresek, a momentami na full kresek.
  Co do twojego problemu słyszałem coś na temat płomiennika, może być zanieczyszczony, a to może być przyczyną przegrzania, ale nie jestem serwisantem, tak tylko mimochodem usłyszałem w zeszłym roku jak pomiędzy sobą rozmawiali panowie z serwisu. Niestety nie wiem co to jest ten płomiennik, i jak się go czyści. Jak widać serwisanci IMMERGAS-a nie są chętni do współpracy. Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Witam
  Ja mam najzwyklejszego Tybox-a 710, bez sondy zewnętrznej, od godz. 7.00 rano do 16.00 mam 22st. a od 16.00 do 7.00 mam 23st., zużycie gazu: ja czytam licznik 25 dnia każdego miesiąca tow październiku 78m3, w listopadzie miałem 95m3, a do dzisiaj mam 60m3, wiadomo jest już chłodniej piec częściej się uruchamia. Ja mam domek 107m2, jeden poziom, tylko parter, a na skali idzie z reguły na 1 kreskę, czasem na początku uruchomienia 2 kreski. Ogólnie jestem zadowolony z kotła tylko właśnie wczoraj w dzień i dzisiaj nad ranem wyskoczył mu ten błąd.
 • Poziom 9  
  a jak załączał ci sie piec bo u mnie chodzi 5 min pozniej na 10 min sie wyłącza i tak w kółko gdzie początkowo nie chodzi na pełną moc i grzejniki się nie nagrzewają za bardzo. Mi się wydaje że coś jest z czujnikiem bo jak mam 20 ustawione i 20 stopni jest to mimo wszystko piec mi się włącza na 5 mini wyłącza przy czym zżera gaz a w sumie grzejniki nie są za ciepłe. I wydaje mi się że to włączanie i wyłączanie jest tym pożeraczem gazu od 30 11 do dzisiaj zjadło mi 46 m3 gazu i chyba to za dużo na 74 m


  Usunąłem "dubla" wpisu
  mod - mirrzo
 • Poziom 21  
  Kazio24. Czy podczas uruchomiania kotła były ustawiane parametry pracy pod własne wymagania, czy pozostawione nastawy fabryczne?
 • Poziom 9  
  były zmieniane moc zmniejszona i ogólnie dostosowane do wielkości mieszkania, był wczoraj serwisant i sprawdzał kocioł to mówi że chodzi prawidłowo ale prawdopodobnie to wina czujnika Tybox bo prawdopodobnie histerezę ma ustawiona na 0.1 wiec dlatego mi utrzymuje stałą tem w pokoju nie pozwala jej spaść nawet o pół stopnia i stąd to włączanie i wyłączanie i pewnie większy pobór gazu. Na innym forum znalazłam znalazłam ten sam problem i wypowiedzi podobne duże zużycie ale komfort w mieszkaniu jest. Pewnie trzeba będzie zmienić czujnik i zobaczyć jakie będzie na innym zużycie przy innej pracy kotła jak będzie większa histereza. Podobnie jest u sąsiadki musi jej tem spaść poniżej ok 1 stopnia i wtedy piec jej dogrzewa a później ma dłuższą przerwę w pracy no i ona na rachunki nie narzeka:)
 • Poziom 12  
  Tu akurat masz rację, wystarczy spadek o 0,1 lub 0,2 stopnia i Tybox uruchamia kocioł. W sumie nie wiem czy lepiej jest tak czy lepiej żeby spadł o powiedzmy 0,5 lub o 1 stopień i później starał się nadrabiać stratę dłuższym grzaniem, może wychodzi na to samo. Nie wiem. Ciągle czekam aż wypowiedzą się szanowni serwisanci ale dalej cisza w eterze.
 • Poziom 21  
  Grzałem dom na oba sposoby i nie mogę zdecydowanie i jednoznacznie stwierdzić, który sposób zużywa mniej gazu. Obecnie mam tak ustawione parametry kotła, aby pracował bez przerwy z minimalną mocą. Utrzymywanie stałej temperatury z wahaniami +/- 0.2*C jest bardziej komfortowe od zmian +/- 2*C.
 • Poziom 9  
  Czyli lepiej żebym nie zmieniała czujnika i zostawiła tak jak jest ?? tylko wydaje mi się bezsensowne to włączanie się kotła na 5 min i wyłączanie na 10 bo ani grzejniki się nie nagrzeją dobrze a w sumie to raczej w ogóle. Chyba żeby zmienić na piecu żeby szybciej osiągał moc bo teraz pełną moc osiąga po 10 min to przy takich 5 min grzaniach i 10 min przerwy szybciej się nagrzeją niż żeby włączał się i wyłączał. Bo on nawet jak osiągnie zdaną tem to i tak dalej się włącza a ja w sumie już nie wiem co robić i jak to ustawić. Bo teraz jeszcze mogę mieć możliwość wymiany czujnika a jak się okaże że ten i tak nie zdaje egzaminu to za rok już będę musiała wymienić na własny koszt na inny.

  Dodano po 2 [minuty]:

  teraz też zmieniłam program na czujniku i o określonych godz utrzymuje tem 20,5 a o innych 19 niby ciut zużycie mniejsze ale tez tem na polu jest wyższa żeby porównać zużycie musiały by być podobne warunki na polu:/
 • Poziom 21  
  Kocioł ma minimalną moc 4.7 kW. Gdy temperatura na zewnątrz nie jest zbyt niska, to min moc kotła jest za duża i dlatego grzeje z przerwami, a nawet nie grzeje a tylko włącza pompkę w celu utrzymania zadanej różnicy temperatur.
  Myślę że Twój sterownik jest w porządku. Można ustawić na kotle maksymalną temperaturę na 50*C, wtedy kocioł będzie pracował cały czas kondensacyjnie, a więć będzie miał największą sprawność. Wg. producenta 106 %.
  Może warto pomyśleć o założeniu sondy zewnętrznej i sterowniku CAR, lub SCAR? Można wtedy ustawić krzywą grzewczą do własnych preferencji.
 • Poziom 9  
  a na jakiej mocy powinien pracować? bo teraz na pewno nie jest na najwyższej ale na najniższej też nie. no nie wiem czy do takiego mieszkania trzeba ta sondę zew w sumie spory koszt :/ myślałam o kupnie takiego który by miał większą histerezę i możliwą jego regulację, sama już nie wiem ;/
 • Poziom 21  
  Mój kocioł ma ograniczoną moc do 19 kW. Z moich obserwacji i przybliżonych oszacowań wynika, że kiedy obok symbolu płomienia jest jeden kwadrat, to moc jest 4.6-6 kW, dwa kwadraty to 6-10 kW, trzy 10-14 kW.