Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw

wojtas768 05 Dec 2010 09:59 11654 2
 • #1
  wojtas768
  Level 2  
  Mam piec Defro Optima komfort 20kw ze sterownikiem tech st-28 z PID.
  Palę samym drewnem ale nie jest w stanie po załadowaniu wytrzymać całej nocy. Ostatnio miałem dwa razy taki przypadek, że włożyłem dwa klocki drewna i zasypałem go eko groszkiem - wówczas pomimo, że dmuchawa już nie pracowała to jednak temperatura wzrastała do prawie 100st.
  Dodam, że przymykałem już wlot na czopuchu.
  Poradźcie jak należy ustawiać ten piec aby spać spokojnie, gdzie popełniam błąd, że ta temperatura tak rośnie.
 • #2
  daniel-1204
  Level 12  
  Jeśli posiadasz Techa z PID to masz do wyboru jakie paliwo kociołek ma spalać ja też mam ten sterownik i spala sie swietnie jesli zapakujesz drewno to do rana na pewno nie wytrzyma, wybierz paliwo jakie spalasz gdyż wtedy piecyk reguluje temp spalin a wegiel spala sie w wyższej temperaturze niz drewno więc pewnie z tąd te problemy :D
 • #3
  wojtas768
  Level 2  
  Witam. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak dobrze zrozumniałem to ustawiona na sterowniku funkcja "DRZEWO" i tak nie wystarczy na to aby po załadowaniu spokojnie piec wytrzymał całą noc. Mam zamiar kupić teraz węgiel - czy możesz w takim razie podpowiedzieć czy lepiej jest kupywać ten gruby czy lepiej orzech. Na ile wówczas należy zmienić parametry ustawienia. W tej chwili dmuchawę mam nastawioną na 10% i pozamykane regulatory na kominie i popielniku. Pozdrawiam.