Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 2, za krótki pasek rozrządu?

05 Gru 2010 10:12 2095 9
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam Golfa 2 1.3 91.rok na pełnym wtrysku.
    Pękł mi pasek rozrządu i pogięło zawory, po wymianie zaworów i naprawie głowicy skręciłem wszystko i okazało się, że pasek jest za krótki. Czy mogłem coś nie tak skręcić, coś pominąć? Dodam że kupiłem pasek identyczny jak ten co był wcześniej.
    Proszę o szybką pomoc .
  • Admin grupy Samochody
    A czym jest napinany pasek?Pompą wody czy napinaczem?
  • Poziom 17  
    Pasek jest napinany pompą wody, należy ją popuścić, jest przykręcona do bloku silnika trzema śrubami (uważaj bo płyn się będzie lał), następnie należy ją przekręcić tylko nie pamiętam w którą stronę. Ustawiasz rozrząd na znaki, zakładasz pasek i napinasz pompą wody postępując odwrotnie jak napisałem wyżej.
  • Poziom 9  
    Pompa jest cofnięta do końca, pasek nałożyłem ale jest bardzo ciasny. czy tak ma być?
  • Poziom 17  
    Pasek nie powinien gwizdać jak odpalisz samochód, jeśli dasz rade odgiąć go palcami od lini prostej, tam gdzie jest najdłuższy o ok 2cm to jest ok.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Pasek musi wchodzić na wcisk, nawet mogą być na początku problemy z jego założeniem. Poproś sąsiada niech trzyma silnik na wysokich obrotach a ty sprawdź pod maską czy nic od strony paska się nie dzieje.
  • Poziom 39  
    jeśli pompa wodna cofnięta do końca to pasek powinien być całkowicie luźny - szukaj bo coś masz skopane
    pasków były 2 rodzaje, różniły się modułem zęba - może tu jest błąd
  • Poziom 9  
    Jest tak naciągnięty, że się w ogóle nie odgina. Zostawię tak i zobaczę co się będzie działo. Dzięki za zainteresowanie tematem.
  • Admin grupy Samochody
    kusy92 napisał:
    Jest tak naciągnięty, że się w ogóle nie odgina. Zostawię tak i zobaczę co się będzie działo.
    Będziesz miał powtórkę z zaworami:D
  • Poziom 39  
    będzie jęczał jak diabli i w szybkim tempie padnie pompa wodna i znowu trzeba będzie głowicę robić
    na zimnym silniku pasek jest tylko minimalnie naciągnięty a wręcz sprawia wrażenie luźnego