Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Grundig GV-220 nie przewija do tyłu

bodek111 04 Oct 2004 22:58 1316 4
    bodek111
    Level 14  
    Witam
    8O Mam problem z tym magnetowidem, wszystko działa idealnie natomiast gdy włącze przewijanie do tyłu, to po wykonaniu kilku obrotów w tył magnetowid się wyłącza całkowicie. Przeczyściłem przełącznik funkcyjny , sprawdziłem czujniki fotooptyczne pod talerzykami (rolkami), impulsy obrotów są prawidłowo przekazywane do płyty głównej. Nie wiem co by jeszcze sprawdzić oczywiście bez zbędnej podmiany układów scalonych bo wiadomo że one kosztują. Może ktoś miał podobną usterkę i podpowie co konkretnie mogło się uszkodzić :|
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    W tym modelu jest mechanizm PANASONIC`a, w którym problem przewijania do tyłu był najczęściej powodowany złym ustawieniem.
    bodek111
    Level 14  
    Ale złym ustawieniem czego, bo przełącznik funkcyjny od nowości nie był ruszany, a gdy go wylutowałem do czyszczenia to zrobiłem znaki na zębatkach i złożyłem go dokładnie tak samo. Potencjometr suwakowy, który jest z boku windy też nie da się inaczej założyć niż powinien być dlatego nie wiem co może być źle ustawione względem czego.
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Nie twierdzę że tak jest, sugeruję tylko taką możliwość. Nawet nie rozbierany mechanizm potrafi się sam przestawić na skutek częściowo "wyrobionych" zębów. Szczególnie widoczne jest to w tym mechaniźmie, gdzie tylko przestawienie o 1 ząb powoduje właśnie taką usterkę. Jeżeli nie uda się znaleźć przyczyny elektrycznej to pozostaje demontaż mechanizmu, przegląd wszystkich zębatek i ewentualna wymiana uszkodzonych. Zwracam jednak uwagę na sporą trudność w poprawnym złożeniu tego mechanizmu.
    bodek111
    Level 14  
    :roll: Nie mając żadnej innej koncepcji , postanowiłem spróbować przestawić przełącznik funkcyjny , o jeden ząbek w przód , a potem w tył i tu właśnie leżała przyczyna . Po cofnięciu o ząbek w tył przewijanie do tyłu działa tak jak powinno.
    :) Dziękuję za podpowiedź