Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic Dmc-LZ6-problem z wysuwajacym się obiektywem

05 Dec 2010 10:58 1454 3
  • Level 9  
    Mam problem z aparatem panasonic.Moja siostra podczas imprezy prawdopodobnie uderzyła nim i od tej pory obiektyw nie może znaleźć swojego właściwego miejsca tj. kiedy go włączam on się wysuwa po czym zamyka się i tak kilka razy po czym wyłącza się ale obiektyw się nie wsuwa.Mieszkam w woj. lubelskim i nie mam już na niego gwarancji, ale chciałbym go naprawić w serwisie autoryzowanym.A może uda mi się go samemu naprawić?Jeśli nie to czy wiecie ile może taka naprawa kosztować?

Dziękuję za każdą pomoc
    Wirtulox

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.11 Zmienić treść możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu. [dzimi]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Po uderzeniu lub opuszczeniu na podłogę , elektronika może byś uszkodzona może być jedno lub wiele mikro pęknięć w elementach,najczęściej to taśmy łączące. Propozycja moja to taka najprostsza , trzeba zdjąć obudowę i po-dociskać do gniazd taśmy łączące w gniazdach ,po zdjęciu obudowy pamiętaj że kondensator może być naładowany od lampy błyskowej.Jak to nie pomoże to sprawa leż być może w obiektywie i tam trzeba mieć już umiejętności zegarmistrzowskie jak nie masz ich to się za to nie zabieraj,bo w takim przypadku aparat posłuży Ci na części zamienne. POWODZENIA .
  • Level 32  
    Prawdopodobnie zawiesiła się soczewka w module AF obiektywu. Po jego wysunięciu powinna znaleźć się w określonej pozycji jeśli tak nie jest, to aparat głupieje i zaczyna zachowywać się w sposób jaki opisałeś. Trzeba rozebrać aparat i obiektyw żeby znaleźć przyczynę usterki. Ten 6-krotny zoom jest trudną konstrukcją dla amatora, jeśli nie masz doświadczenia, to raczej poszukaj fachowca.
  • Level 9  
    Witam
    Jak będzie niepotrzebny to go chętnie odkupie bo szukam sprawnego wyświetlacza LCD.
    Pozdrawiam