Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara I, hatchback, wymiana zamka

kwojt 05 Gru 2010 12:53 3575 0
 • #1 05 Gru 2010 12:53
  kwojt
  Poziom 9  

  Zamek zamykany pilotem, wersja 3-drzwiowa
  Miałem problem z zamkiem centralnym, wiec postanowiłem wymienić zamki. Udało mi się dostać dwa zamienniki, tylko że wyjście na przewody ma inny kształt i nie idzie podpiąć tych zamków. Od sprzedawcy dostałem kostki na których wpięte były te zamki. Ale różnią się one od oryginalnych ilością przewodów.
  Stary zamek po prawej ma podłączenie na 5 pinów, z lewej natomiast na 6, nowe z obu stron mają po 6. Stare zamki mają po 7 przewodów (tak jak jest na schemacie). Dla jasności zamieszczam zdjęcie starej i nowej kostki. Jak to podłączyć te przewody z nowej kostki aby to działało?
  Schemat
  [img]https://obrazki.elektroda.pl/6350870600_1291549088_thumb.jpg[/https://www.elektroda.pl/rtvforum/wyroznienie/index.htmlimg]
  stara kostka
  Citroen Xsara I, hatchback, wymiana zamka
  nowa kostka
  Citroen Xsara I, hatchback, wymiana zamka

  PS.
  okazuje się, że szrociarz wcisnął mi zamek do peugota 206 z podłączeniem na sześć pinów. Ciekawe czy jest szansa aby go podłączyć elektrycznie?

  PS.1
  Mam jeszcze pytanie, może akurat ktoś pokusi się o odpowiedź. Czym może być spowodowane klikanie pod kierownicą w momencie kiedy naciskam pilot zamka centralnego. Spodziewam się, że jest to centralka. Tylko dlaczego kiedy chcę podłączyć stary zamek, to te klikanie dalej występuje. Czy mogło one być spowodowane przecięciem wiązki przewodów?

  0 0