Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner - padł wyświetlacz i zegary

05 Gru 2010 14:14 3855 11
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich ponieważ dopiero się zapisałem na to forum,

Mam Partnera z 2000 r, HDI 2l, Diesla, ...

- zabrałem sie za wymianę łożyska na półośce- z problemami ale poszło, wyciekło trochę oleju ze skrzyni wiec musiałem się dobrać do korka wlewu by uzupełnić olej, ściągnąłem filtr powietrza i z problemami ale tez poszło, robiłem to na dniach w warsztacie wraz z ojcem który jest mechanikiem. Wyjechaliśmy z warsztatu i stał 1 dzień na zewnątrz. Rano odpalić nie chciał. Po dłuższych problemach i ze wspomaganiem 2giego aku odpalił, jednak...

nie działają liczniki (obrotomierz, prędkościomierz, temp, wskaźnik poziomu paliwa, kierunkowskazy)... światła, kierunki i cała reszta zasadniczo działa, ale na wyświetlaczu nic nie podaje, na panelu działa tylko kontrolka od drogowych i długich, czujnik oleju i coś tam jeszcze) sprawdziłem wszystkie kostki, bezpieczniki w pod kierownica i w komorze silnika, zasadniczo chyba wszystkie kostki... i nic...

wcześniej oczywiście to działało, dodam jedynie ze spawaliśmy rurę wydechową ale aku oczywiście rozłączyliśmy...

Może ma ktoś jakaś książkę serwisową albo rade gdzie szukać usterki

Pozdrawiam
    Maciek
  • Poziom 26  
    Drogowe i długie to chyba to samo co?, pewnie chdziło Ci o mijania. Przy odłączaniu akumulatora nie naruszyłeś jakiegoś przewodu od plusa chociaż pewnie i tak tylko masę odłączyłeś. U znajomego w ubegłym roku też poznikały znaki z wyświetlacza po mroźnej nocy ale gdyauto się trochę nagrzało wszystko wróciło i przy większych mrozach sytuacja się powtarzała.
  • Poziom 8  
    Klemy zdjąłem dwie, z autem bylem u elektryka ktory stwierdzil ze padł licznik (choc dziwne bo kontrolka od poduszki, oleju i od swiateł sie swiecą, cała reszta nie), z licznikiem byłem u elektronika ktory stwierdzil ze licznik jest ok... i teraz masz babo placek, wywale kase na naprawe licznika i sie okaze ze to nie to, nie mam niestety 2giego licznika to bym sprawdzil i wykluczyl czy to licznik czy nie... a w serwisie za podpiecie do komputera i zdiagnozowanie zaplace $$$
  • Poziom 32  
    Kontrolka poduch czy oleju jest sterowana osobno.
    Istnieje taka ewentualność że od iskrzenia klemą, kręcenia na słabym aku, spawania wysypał się wsad w liczniku. Usterka do zdjagnozowania w 1 minute.
  • Poziom 8  
    Ok, na słabym aku było krecone ale jesli od tego sie cos sypneło to strachpomyslec co moze byc dalej... jak to zdiagnozowac? Ten wsad cały?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Tak bybyło tylko dlaczego nie chodzi: kierunki ,szyby, el dmuchawa?
  • Poziom 15  
    mój post raczej niczego nie wnosi do tematu, berlingo 01r 2.0HDI kolega kupił auto bez działających wskaźników, akurat miałem jedną sztukę na podmianę ale po wymianie zestawu było bez zmian - przebieg 0000, działało kilka kontrolek i jeden wskaźnik po prawej stronie, stwierdziłem że musi być brak komunikacji między licznikiem a BSI koszt naprawy ??? kolega zrezygnował i tak jeździ już z 2 lata,
  • Poziom 8  
    Ok, juz wiem co było, padł procesor w liczniku, koszt naprawy: 130 zł. Co bylo powodem: nie wiem. :|

Ma ktos moze jakąś instrukcje obslugi lub ksiazke napraw do Partnera 2000 r, 2,0 HDi? Szukalem po necie i na stronie puegota ale tam jest instrukcja powyzej 2001, a ja mam osobowke a nie blaszaka.

Dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam partnera 1,9 D DW8 2001r. Kilka tygodni temu padła mi tablica zegarów. Nie wiem co było powodem i nie wiem jak to naprawić. Działa kontrolka świateł drogowych i krótkich oraz kontrola poduszki i ciśnienia oleju. Wszystko działa tylko nie wskazuje mi tablica zegarów. Oczywiście nie ma podświetlenia całej tablicy więc w nocy jeździ się trochę dziwnie. Po wyjęciu całej tablicy i demontażu zegarów i tarczy sprawdzałem luty. Wszystko było chyba ok i przelutowałem wszystko jeszcze raz aby nie było zimnych styków. Nie działa po złożeniu. Nie mam drugiej tablicy aby sprawdzić czy to błąd tablicy. BSI podaje napięcie na wyjściu. Nie wiem gdzie w okolicy warszawa wschód mogę to sprawdzić lub naprawić.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc. :cry:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No i masz kłopot,
    charnas napisał:
    gdzie w okolicy warszawa wschód
    .
    Ludzie niedługo będą szukali tylko na swojej ulicy...
  • Poziom 2  
    Witam.
    Nie chodziło mi o to, aby kogoś urazić. Po prostu nie zdemontuje tablicy i nie będę wysyłał do Krakowa czy do Szczecina i nie jeździł przez tydzień. Auto potrzebne mi jest codziennie.
    Pozdrawiam.