Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieustanne problemy różnego rodzaju z grafiką

05 Gru 2010 14:43 1322 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mój problem pojawił się, kiedy komputer wrócił z serwisu gwarancyjnego. Wtedy spaliła się karta graficzna, nie chciała odtwarzać obrazu, po prostu czarny ekran i tyle. Wymienili mi ją na kartę tej samej klasy, jednak innej firmy. I teraz zaczęły się problemy. Jest ich kilka.

We wszystkich grach które gram sypie się grafika. Wywalają się tekstury, no nie wiem, zmieniają się kolory, itp. Wystarczy, że wyłączę grę i już nic się nie dzieje. Tylko tak w grze się dzieje.

Ostatnio też przy ładowaniu gier, czy też zwiększonym użyciu pamięci nagle komputer się zacina i wywala mnie z systemu - pojawia się niebieski ekran z komunikatem, że aby zapobiec dalszym uszkodzeniom system się wyłącza. Jako problem wskazuje na plik nv4_disp.

Od wczoraj natomiast pojawiła się kolejna dziwna rzecz, ekran jakby zaczyna migotać, a potem każdy piksel rozjeżdża się na inna stronę. Sam nie wiem jak to opisać, dam screeny:

Powyżej stało się to tylko w grze, jak ją wyłączyłem problem ustał.
    Potem pojawił się już na pulpicie:

Próbowałem zamieniać sterowniki do wszystkich podzespołów na najnowsze, czyściłem po starych rejestr, nic to nie dało. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem.

Płyta główna: GIGABYTE GA-EG31MF-S2
    Karta graficzna: nVidia GeForce 9500GT LeadTek
    Procesor: Intel Core 2 Duo E7200
  • Poziom 17  
    Pierwsze spróbuj aktualizować sobie sterowniki do grafiki a potem jak to nie pomoże to zawieź kompa z powrotem niech ci grafikę przejrzą albo niech ci wymienią na drugą.
  • Poziom 8  
    Problemy rozpoczęły się jakoś po 2 miesiącach na tej nowej karcie. Sterowniki są wymienione, wielokrotnie zresztą były wymieniane. Zależy mi na tym, żeby się dowiedzieć co jest popsute i to wymienić. Wcześniej przeglądałem wiele wątków na różnych forach i wskazywano wiele problemów, m. in. właśnie sterowniki, kartę graficzną, a nawet RAM.
  • Poziom 19  
    Stawiam na kartę grafiki. Skoro nie pomaga zmiana sterownika , to leży karta grafiki ,oczywiście możesz sprawdzić RAM , ale myślę że grafika siadła.
  • Poziom 8  
    Mylące jest to, że ona czasami działa, a czasami nie. Jeśli jakaś dajmy na to gra jest wymagająca, to grafika pada po 30 sekundach. Ale już na innej grze, mniej wymagającej pada losowo, raz na godzinę, czasem 2 razy w ciągu minuty, ale wystarczy wyłączyć gre i włączyć ja na nowo i sytuacja się powtarza, nie muszę resetować całego komputera. Dziwne.
  • Poziom 9  
    co prawda karta ma tylko 2 miesiące ale sprobuj odworzyc obudowe i sprawdz czy radiator na niej działa, moze po prostu sie przegrzewa dlatego wywala Ci na grze po jakims czasie na dużym obciążeniu (przy okazji sprawdz tez radiator od procesora czy nie zakurzony i czy wiatraczek chodzi)

Jak sterowniki nie pomogly probuj jeszcze raz wgrac DirectX

Jak powyzsze nie dziala leć z kartą to sklepu, w koncu musi miec gwarancje.. i pokaż im te screeny.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Spróbuje jeszcze raz wgrać DirectX, może to pomoże.
    Wszystkie radiatory działają, nie są zakurzone.

EDIT: nie pomogło. A może to sprawka płyty głównej. Mam kartę sieciową skonfigurowana z płytą główną i często mam też z tym problemy. Kiedy łącze działa na, że tak powiem, maksymalnych obrotach, to mimo, że internet działa to wyłącza mi się GG, albo pojedyncze strony się nie ładują. Żeby się załadowały wystarczy je odświeżyć.

Dodano po 3 [godziny] 32 [minuty]:

Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że coś jest nie tak z kartą sieciową. Przy dużych obciążeniach coś się psuje, muszę wtedy zainstalować sterowniki na nowo.
  • Poziom 17  
    Zostaje ci zawieść kartę do sklepu i dać ją na gwarancję tak jak kol.dleo pisze tak samemu już nic nie zdziałasz, raczej mi się zdaje że karta sieciowa niema nic do grafiki aha a przy grafice masz jeszcze dodatkowe złącze zasilające może ona potrzebuje jeszcze dodatkowego zasilania jak ma to podłącz bo niektóre karty mają dodatkowe złącze zasilające a jak nie to sadz do sklepu na gwarancję.
  • Poziom 9  
    Tez mysle że karta sieciowa nie ma wpływu. Ale z drugiej strony jak juz wspomniałeś płytę główną to przychodzi na myśl port PCI-E (bo zakładam że taki masz). Może jak wspomniales kiedy spaliła się poprzednia karta to ten port uległ uszkodzeniu (lub w drugą stronę, czyli port uszkodził kartę). Wyciągnij kartę i obejrzyj gniazdo czy nie ma jakis oznak przepalenia, powąchaj płytę bliska w tej okolicy, spalone części wydzielają specyficzny zapach.

Jakby nie było myślę że lepiej oddac karte do serwisu (ale pamiętaj żeby wspomniec że robi się to dopiero przy wymagających grach, bo zdarzają się cwaniaki co włączą na chwilę i stwierdzą że jest OK) Tak czy inaczej to tansza obcja niz kupowanie nowej płyty głównej. Albo jak masz kumpl z kompem to sprawdz karte na jego maszynie.

Więcej juz chyba pomysłów nie mam ;)

Dodano po 3 [minuty]:

"przy grafice masz jeszcze dodatkowe złącze zasilające może ona potrzebuje jeszcze dodatkowego zasilania jak ma to podłącz bo niektóre karty mają dodatkowe złącze zasilające "

Ja mialem 9600GT i nie wymgała tego zasilania więc ta raczej tez nie ;)
  • Poziom 8  
    Zacząłem po kolei sprawdzać co jest zepsute, a co nie.
    Najpierw poleciałem z kartą graficzną do znajomego, u niego dokładnie to samo co u mnie - nie działa poprawnie. Ktoś mi zasugerował, że może też być problem z kością RAM. Wyjąłem jedną. No i teraz dziwna sytuacja, otóż grafika nadal szwankuje, jednak z dużo, mniejszą częstotliwością.

Co do karty sieciowej, bo nie opisałem sprawy dokładnie. Po prostu kiedy sieć działa na dużym obciążeniu to pojawiają się zwisy, tzn. wyłącza się np. GG albo jakaś strona, jednak internet ogólnie działa, wystarczy odświeżenie.

Zasugerowało mi to problem z zasilaczem. Jednak no teraz nie wiem co myśleć. Ten RAM zupełnie mnie zmylił. Z jedną kością grafika wydaje się dużo stabilniejsza.
  • Poziom 41  
    Uszkodzony procesor graficzny, karta do wymiany.
  • Poziom 8  
    Czy taki wniosek nasunął ci się jakoś ze względu na to dziwne zachowanie po wyciągnięciu jednej kości ramu?
  • Poziom 9  
    słuchaj Raulekk... skoro sprawdziłes u kumpla i jest ten sam problem co oznacza, że problemem jest ewidentnie grafa to nie rozumiem czemu jeszcze nie byłes z kartą w sklepie na gwarancje???

fakt, że wyciągnąłes jeden RAM i rzadziej wywala błąd nic nie znaczy, może tylko tyle, że komputer chodzi troche wolniej i przez to mnie obciąża grafikę (tylko teoria nie fakt)

a co do karty sieciowej, skoro jest zintegrowana to zainstaluj wszystkie sterowniki od płyty głównej, użyj porządnego antywira (np AVG), anty malwarea (np spyware remover) W ostateczności zainstaluj windowsa na drugiej partycji obok tego co masz ze świerzym zestawem sterowników i zobacz jak to chodzi... może masz po prostu zaśmiecony system, na moje jakby karta siciowa byla zepsuta to wogóle by nie działała... (przynajmniej w wiekszości przypadków)

Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Jeżeli mam być szczery. To tylko pobieżnie przejrzałem wątek. Jednak Prawidłowo działająca karta graficzna nie ma prawa wyświetlić takich krzaków.