Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłowniki klapy i pompa ABS.

05 Gru 2010 15:52 1391 8
  • Poziom 14  
    Witam. Buduję pług do quada i jako mechanizm podnoszenia wymyśliłem siłownik od podnoszenia tylnej klapy i sterowanie nim pompa ABS od Forda.
    Mam pytanie. Otóż muszę wywiercić otwór w siłowniku i dospawać rurkę, a następnie połączyć go z pompą rurkami. Sama pompa to nie problem, ominę cały sterownik i podłącze się bezpośrednio pod silnik, ale jak wywiercić otwór w siłowniku skoro panuje tam wysokie ciśnienie?
  • Poziom 36  
    Wiertarka z posuwem.
  • Poziom 14  
    To wiem, ale czy ciśnienie nie narobi bałaganu?
    W ogóle jaki gaz tam jest? Aha, te siłowniki są jeszcze w miarę sprawne, dlatego mnie meczy to ciśnienie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ty chcesz przerobić gazowy siłownik na hydraulikę?
    W środku panuje na prawdę spore ciśnienie. Zresztą powinno to być opisane na siłowniku. Jego rozwiercanie, to dość ryzykowna sprawa.
    I obawiam się, że nie będzie to działać zbyt sprawnie. Powierzchnia tłoka takiego siłownika jest bardzo mała i potrzeba będzie bardzo wysokiego ciśnienia, by to zadziałało.
  • Poziom 14  
    Więc co proponujesz?
    Szczerze? Nie wiem, po co komplikujesz konstrukcję. Jakieś mechaniczne opuszczanie też zdało by egzamin. Zastosuj choćby lewarek z dużego fiata. Możesz go napędzić silnikiem od wycieraczek. Aby całość była jakoś elastyczna, to zamontuj całość na jakiejś mocnej sprężynie, która trzymać będzie wszystko na właściwej pozycji, a w sytuacji ekstremalnej pozwoli na odchylenie się.
  • Poziom 14  
    Tylko z podnośnika trochę wolne będzie.
    A jaki gaz jest w słownikach?
    A myślisz, że na hydraulice uzyskasz większa prędkość? I czy ona jest aż taka ważna? A mechanika jest prostsza, bo nie trzeba się martwić o szczelność układu. Kolejny problem mniej.
    Nie wiem, jaki tam jest gaz. Nigdy nie korciło mnie rozwiercanie takich siłowników.