Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omnia błąd podczas wyrównania digitizera.

Alexander80 05 Gru 2010 16:02 6824 17
  • #1 05 Gru 2010 16:02
    Alexander80
    Poziom 8  

Witam

Posiadam Samsunga Omnia i900. Postanowiłem sobie zaktualizować w nim oprogramowanie już do tego się zabierałem i zresetowałem telefon, gdy komórka się uruchomiła ponownie ukazał się system i kalibracja ekranu dotykowego, więc naciskam w wyznaczone miejsca na ekranie, ale ekran ciągle się nie może kalibrować i operacja cały czas się zapętla i rozpoczyna od nowa i tak w kółko, a prze to telefon nie chce się włączyć i przejść w normalny tryb, do póki nie zostanie ukończona kalibracja ekranu, i właśnie na tym polega problem, bo teraz nie mogę uruchomić telefonu. Gołym okiem widać, że gdy naciskam w te punkty podczas kalibracji ekranu, odznaczają się w innym miejscu niż naciskam, tylko teraz mam pytanie ?

1. czy takie objawy to problem techniczny, uszkodzenie ekranu dotykowego? czy to wina oprogramowania np. jakiegoś błędu w Windows Mobile 6.1 A jeśli to błąd, to czy aktualizacja pomoże rozwiązać problem z kalibracją ?

2.Czy wymiana ekranu pomoże, żeby telefon uruchomił się normalnie? te ekraniki do Omni i900 są nie drogie w obecnym czasie z tego co się dowiedziałem. I jeszcze czy wymiana takiego ekranu jest bardzo skomplikowana, bo jeśli trzeba będzie lutować itp to nie wiem czy sobie z tym dam rade. Ale jeśli to kwesta włożenia nowego ekraniku i podpięcia jakiejś tam tasiemki, to spoko ?

Więc proszę i pomoc i pomysły w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam
    Alexander

0 17
  • #2 05 Gru 2010 20:52
    czwarnowski
    Poziom 15  

Skoro przed zmiana softu ekran działał poprawnie (z Twojej wypowiedzi wynika, że tak było), to wygląda to na błąd w oprogramowaniu. Zmień jeszcze raz soft, najlepiej ściągnij inny. Co do ceny paneli dotykowych to wszystko zależy od tego czy chcesz kupić oryginał, czy zamiennik... Przy wymianie panelu nic nie trzeba lutować, wystarczy podpiąć "jakąś tam tasiemkę". Jednak wątpię czy dla początkującego serwisanta będzie to takie proste jak się może wydawać... Nie jedno już widziałem:)

0
  • #3 05 Gru 2010 21:01
    podoboq
    Poziom 17  

Spróbuj dłużej przyciskać te punkty ,do puki nie pokarze się coś innego.Omnie tak mają ,że długo trzeba je kalibrować ..

0
  • #4 05 Gru 2010 21:02
    electrogsm1
    Poziom 15  

Moim zdaniem to wina softu skoro jak poprzednik powiedział, przed wgraniem oprogramowania wszystko działało. Śrubuj wgrać poprawnie jeszcze raz oprogramowanie.

0
  • #5 06 Gru 2010 01:44
    wibi
    Poziom 20  

Nie ma co wgrywać nowego oprogramowania,wystarczy "hard reset" i system sam wskoczy do firmowego.Kalibrację należy przeprowadzić b.dokładnie w taki sposób: Kładziemy Omnie na stole i albo igłą (tylko nieco stępioną aby nie uszkodzić ekranu) lub cieniutkim rysikiem,patrząc pionowo z góry (ważne!) na krzyżyk dokładnie PIONOWO go dotknąć.I tak przesuwając wzrok za krzyżykami dokładnie i PIONOWO dotykać następne.Bardzo ważna jest właśnie ta PIONOWOŚĆ nacisku jak i cieńkość rysika czy igły.Po takiej kalibracji na pewno będziesz zadowolony z rezultatu

0
  • #6 06 Gru 2010 11:35
    ZAHYR
    Poziom 32  

Nie masz porysowanego digitizera? Czasami naklejona folia ochronna jeżeli jest troche zniszczona daje taki efekt...

0
  • #7 06 Gru 2010 19:53
    Alexander80
    Poziom 8  

Postanowiłem nagrać taki krótki filmik, żeby pokazać jak to wygląda w realu. Dodam jeszcze, że na ekranie telefonu, nie mam naklejonej żadnej foli ochronnej.

Link

0
  • #8 07 Gru 2010 16:45
    podoboq
    Poziom 17  

Musisz przez ok 2-3minuty naciskać te punkty aż do skutku i będzie wszystko OK..
    myślę że oprogramowania nie wgrywaj na razie tylko tak jak mówię

0
  • #9 07 Gru 2010 21:12
    Alexander80
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o kalibracje to, wykonałem ją już wielokrotnie, bardzo dokładnie i staranie bez przerwy przez 5 minut klikałem w te punkty, nic to nie pomogło. Więc jeśli macie jakieś pomysły, co z tym zrobić to piszcie.

0
  • #10 07 Gru 2010 21:16
    luxxxus
    Poziom 20  

Kolego nic nie kombinuj tylko wymień digitizer i będzie po problemie :)

0
  • #11 08 Gru 2010 14:25
    adrian553
    Poziom 10  

Miałem ten sam problem. Kalibrowałem go chyba z godzine. Pomogło u mnie naciśnięcie w obudowe na skrajnych punktach. Tak jakby się dotyk chwilowo przesunął. Czasem w swojej omni tak mam. Dotyk przesuwa się pare milimetrów i musze nacisnąć obok żeby trafic w cel. Mniej więcej tutaj naciskałem.

https://obrazki.elektroda.pl/8547598200_1291814692.jpg

0
  • #12 13 Gru 2010 23:14
    Majdzik25
    Poziom 1  

Witam też mam omnie mam troszkę inny problem niż kolega u mnie jest tak ze np jak włączę pisanie smsa i włączę styl samsung phonepad to tam gdzie jest 123 to w tej części ekran dotykowy mi nie działa muszę bardzo mocno przycisnąć albo na dolnym lewym rogu tego klawiszu 123 to dopiero się przełącza na pisanie cyfer wiecie czemu tak jest ??.Dodam ze telefonik ma folie ochronna poliweglanowa naklejona na ekraniku i ma 13miesiecy gwarancji jeszcze.

0
  • #13 14 Gru 2010 21:48
    czwarnowski
    Poziom 15  

To, że masz naklejoną folię nie oznacza, że Twój dotyk nie może się uszkodzić. Skoro masz gwarancję to wyślij go do serwisu.

0
  • #14 19 Gru 2010 00:06
    wibi
    Poziom 20  

Kol.Alexander80-długo nie było mnie na forum ale oglądając filmik wydaje mi się, że digitizer jest dobry bo reaguje na dotyk tylko nie zapisuje wyniku kalibracji.Nie wiem czy już sobie z tym poradziłeś ale ja próbował bym jeszcze raz wykonać hard reset i ponowić próbę kalibracji względnie,gdy to nie pomoże wgrać nowy soft bo sądzę, że to wina softu a nie Omnii. Chyba fonik jest widoczny w kompie (ActiveSync v.4?) i można wgrywać i zgrywać z niego bo przecież kalibracja nie jest potrzebna do wgrania softu.

0
  • #15 19 Gru 2010 09:25
    Zzdzichol
    Poziom 13  

Zrób tak jak mówi luxxxus kilka postów wyżej. Tylko daj orginał. Z 5 razy tak miałem a efekt 100%.

0
  • #16 19 Gru 2010 13:05
    Alexander80
    Poziom 8  

dzięki panowie za podpowiedzi. Chyba raczej zdecyduje się na wymianę digitizera, kosztuje nie wiele bo 20 zł. Co do samej kalibracji, to kombinowałem z tym wiele razy z zerowym skutkiem.

0
  • #17 19 Gru 2010 13:41
    .:aspire:.
    Poziom 23  

Skoro dotyk jeszcze działa to możesz ominąć kalibracje.
    Stwórz na komputerze plik welcome.not, czyli zapisz pusty plik tekstowy jako welcome.not a nie welcome.txt i wrzuć ten plik do folderu Windows. Jeżeli nie będziesz mógł się połączyć z komputerem to spróbuj wrzucić plik na kartę pamięci. Ewentualnie pokombinuj z innymi programami, jest ich mnóstwo w sieci. Możesz wgrać ROM który nie wymaga kalibracji.
    Tak czy inaczej w przyszłości i tak dotyk ci padnie więc tylko odłożysz problem na później.

0
  • #18 26 Maj 2012 22:48
    Magic44
    Poziom 11  

Temat jest stary ale jeśli ktoś boryka się z tym kłopotem, napiszę jak rozwiązałem problem. W ustawieniach wyświetlacza włączam obraz na manual/poziom. W pionie lub w auto nie mogłem nigdy skalibrować ekranu. W poziomie nie ma żadnego kłopotu. Wina leży po stronie softu. Pozdrawiam.

0