Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta gazowa Mastercook przeskok iskry

05 Gru 2010 18:56 3813 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Problem występuje podczas gdy kuchenka jest nieużywana tzn. obiad został ugotowany, kurki gazu zakręcone a w pokoju obok pije się kawę i wtedy pstryk. Kuchenka dotąd nigdy nie została zalana a w ten sposób pracuje od nowości. Dodam iż kuchenkę nabyłem bez wtyczki którą później zamontował mi w domu elektryk. Wspomniany przeskok iskry na wszystkich palnikach ,następuje podczas włączenia się lodówkozamrażarki co nawet dla mnie laika w tej dziedzinie wydaje się nieprawidłowe.
    Model: Mastercook 2mie-4gl x
    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 28  
    Na początek sprawdź czy gniazdo ma podłączony do bolca uziom lub zerowanie. Jeśli nie ma to skoryguj to (podłącz zerowanie). Poczekaj na następne uruchomienie lodówki i sprawdź czy znów zadziała generator iskry.
  • Poziom 9  
    Gniazdo ma podłączony uziom do bolca - sprawdziłem.(Nawiasem mówiąc, jest to nowa instalacja elektryczna w nowym rocznym domu). Dodam jeszcze że stara lodówka też powodowała przeskok iskry w płycie gazowej, ale to tak na marginesie.
  • Poziom 17  
    Witam. Według mnie coś nie tak jest z generatorem.
  • Poziom 9  
    W jaki sposób i czym mam sprawdzić generator by stwierdzić że coś w nim nie tak?
  • Poziom 17  
    Generator kosztuje ok. 40zl, ale zanim go kupisz to sprawdź czy przeskok iskry nastąpi po wyłączeniu a następnie włączeniu do gniazdka.
  • Poziom 9  
    Iskra nie przeskakuje podczas wyciągnięcia wtyczki z gniazdka a ponowne włączenie wtyczki również nie powoduje przeskoku iskry.
  • Poziom 16  
    Kombinujecie jak koń pod górę.Wymień lub wyczyść zespół wyłączników które są pod pokrętłami.