Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Eurostar+Tr200 jak podłączyć sterowanie nagrzewnic

05 Gru 2010 19:30 2079 7
  • Poziom 9  
    witam ,
    mam taki kłopot . Posiadam Piec Junkers Eurostar+Tr200 i muszę podłączyć do tego układu sterowanie nadmuchami z nagrzewnic wodnych - czyli piec grzeje - nadmuchy włączają się - piec przestaje grzać - nadmuchy wyłączają się . Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić ?
    pozdrawiam
  • Poziom 30  
    a czemu nie odwrócić sytuacji i nagrzewnice się włączają włącza się piec
  • Poziom 9  
    nie bardzo rozumiem jak to zrobić na takim zestawie ?
  • Poziom 30  
    bo łatwiej za sterować z nagrzewnicy [styk ze stycznika nagrzewnicy] większość kotłów daje się sterować sygnałem 0-1. Przy większej ilości nagrzewnic każda z nich steruje kotłem
  • Poziom 9  
    a czy sygnał nie może wychodzić z tr200 ? To on steruje praca kotła . W tym rozwiązaniu musiałbym dokupić kolejny sterownik , tak ?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ale nie ten, z TR 200 wraca sygnał zwrotny 5-24V do kotła.Podaj moc nagrzewnicy.
  • Poziom 21  
    To proste, dajesz w szereg z pompa przekaznik z cewka 230V(ok 25 zl) dajesz (z pompy masz faze , zero dodajesz z drugiej strony cewki a styk zwarto rozwarty podajesz na stycznik nagrzewnicy(o ile takowy posiadasz - jesli nie zamiast zwyklego przkaznika zaloz r20 ma obciazalnosc do 10A) i juz .Co nagrzewaja nagrzewnice ?
    Pozdrowka
    Wesoly serwisant
  • Poziom 9  
    Nagrzewnice nagrzewają hale 200 m2 . Silniki nagrzewnicy 0.2 kw . Czy pompa nie działa cały czas ? Czy wyłącza się po zakończeniu cyklu grzania ? Też o tym rozwiązaniu myślałem , ale czekam aż mi licznik gazu podłączą i nie do końca wiem jak ta pompa działa . Nagrzewnice są 220 v więc wystarczy zwykły przekaźnik .